english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

List do Dzieciątka 2015

Pomóż nam spełnić dziecięce marzenia

28.10.2015

Grupa Pedagogów Ulicy UNO (GPU UNO) z Bytomia już po raz piąty zaprasza Państwa do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń. 


List do Dzieciątka 2015

Dlaczego List do Dzieciątka? Ponieważ na Górnym Śląsku gwiazdkowe prezenty od zawsze przynosiło Dzieciątko, a nie Mikołaj! Zależy nam na umocnieniu tej starej, dobrej tradycji. Mikołaj swoje 5 minut ma 6 grudnia. 
 
List do Dzieciątka ma prostą ideę: prosimy dzieci, z którymi pracujemy w bytomskich dzielnicach Bobrek i Rozbark, aby napisały list do Dzieciątka. Dziecięce marzenia przekażemy osobom i grupom, które przygotują dla nich prezenty. W całej akcji nie chodzi o przekazanie środków finansowych, lecz o samodzielne zakupienie, zapakowanie i  przekazanie prezentu dla konkretnego dziecka.        
 
Tuż przed Wigilią, w przedświąteczne popołudnie, pedagodzy ulicy spotkają się z dziećmi przy choince, spędzając czas, jak w gronie rodzinnym, jedząc wigilijne przysmaki, śpiewając kolędy, rozmawiając o Bożym Narodzeniu i wręczając przygotowane prezenty.
 
Zwracamy się z ogromną prośbą o dołączenie do akcji poprzez przygotowanie prezentu dla dzieci,     z którymi Grupa Pedagogów Ulicy UNO pracuje na co dzień.
 
Osoby, które są zainteresowane wsparciem tej akcji, prosimy o kontakt:
uno@cme.org.pl
tel. 693 92 73 73
 
Koszt prezentu: do 100 zł
 
Ważne terminy akcji:
2–6 listopada - przekazywanie listów od dzieci ofiarodawcom 
4 grudnia - ostateczny termin dostarczenia prezentów do siedziby GPU UNO w Bytomiu przy ul. Matki Ewy 
14–18 grudnia - spotkania wigilijne, podczas których dzieci otrzymają prezenty