english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

List do Dzieciątka po raz 10.

Do 10 razy sztuka!

06.10.2020


Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia po raz dziesiąty zaprasza do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń.


List do Dzieciątka po raz 10.


Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia po raz dziesiąty zaprasza do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń. Dlaczego „List do Dzieciątka”? Ponieważ na Górnym Śląsku wigilijne prezenty od zawsze przynosiło Dzieciątko, a nie, np. Mikołaj. Z wielką radością umacniamy tę starą, śląską tradycję!

„List do Dzieciątka” ma prostą ideę. Prosimy dzieci, z którymi pracujemy w bytomskich dzielnicach Śródmieście, Rozbark i Bobrek, aby napisały list do Dzieciątka. Zachęcamy podopiecznych placówki wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej, by napisali o sobie kilka słów i podzielili się w listach swoimi marzeniami, które następnie przekazujemy osobom i grupom, które przygotują dla nich prezenty.

W całej akcji chodzi o samodzielne zakupienie, zapakowanie i przekazanie prezentu konkretnemu dziecku. Zachęcamy również ofiarodawców do przygotowania kartki lub listu z życzeniami dla dziecka i jego rodziny. Tuż przed Wigilią, w przedświąteczne popołudnie, spotkamy się z dziećmi przy choince. Spędzimy z nimi czas, jak w rodzinnym gronie, jedząc wigilijne przysmaki, śpiewając kolędy, rozmawiając o Bożym Narodzeniu i wręczając przygotowane prezenty.

Zwracamy się z ogromną prośbą o dołączenie do akcji poprzez przygotowanie prezentów dla dzieci, z którymi jako pedagodzy ulicy pracujemy na co dzień.
Wartość prezentu: do 100 zł.

Osoby, które są zainteresowane wsparciem tej akcji, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się tutaj: https://cme.org.pl/ulica/co-robimy/list-do-dzieciatka/ lub kontakt: uno@cme.org.pl, tel. 500 347 426, 509 398 421.

Organizację akcji oraz świątecznego spotkania można także wesprzeć finansowo, wybierając cegiełkę w formularzu lub wpłacając darowiznę na konto:
Bank Spółdzielczy w Cieszynie 93 8113 0007 2001 0003 9909 0001
lub
ING Bank Śląski oddział Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138,
w tytule przelewu wpisując: LIST DO DZIECIĄTKA.

NOWOŚĆ! W tym roku można także dowiedzieć się o czym marzą streetworkerzy – szczegóły tutaj: https://cme.org.pl/ulica/co-robimy/list-do-dzieciatka/

Terminy:
1 października – inauguracja akcji
1−31 października – dzieci piszą listy, a ofiarodawcy zgłaszają swój udział w akcji
2−6 listopada – przekazanie skanów/listów ofiarodawcom
7 listopada − 6 grudnia – czas na przygotowanie prezentów
6 grudnia – ostateczny termin dostarczenia prezentów do siedziby GPU UNO w Bytomiu przy ul. Matki Ewy 1 lub CME w Dzięgielowie przy ul. Misyjnej 8.
16 grudnia – spotkanie wigilijne z podopiecznymi, podczas którego dzieci otrzymają prezenty

Wszystkie informacje oraz zasady akcji na naszej stronie: 
https://cme.org.pl/ulica/co-robimy/list-do-dzieciatka/

Zachęcamy Cię, dołącz do akcji i spełnij dziecięce marzenie!