english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Logo Ewangelicy Niepodległej

Diecezja Cieszyńska przygotowuje obchody

26.05.2018

Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP patrząc w przeszłość, żyjąc w teraźniejszości, ale i myśląc o przyszłości włącza się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.


Logo Ewangelicy Niepodległej

Wszystkie wydarzenia, materiały i publikacje realizowane w ramach roku jubileuszowego będą opatrzone specjalnie zaprojektowanym logo ewangelickich obchodów. Logo zawiera główne hasło obchodów - Ewangelicy Niepodległej, które z jednej strony przypomina, że na historię niepodległej Polski składają się losy wielu znanych polskich ewangelików, którzy włączyli się w walkę o niepodległość, ale przede wszystkim z wielu bezimiennych bohaterów budujących Polskę swoją pracą, zaangażowaniem i oddaniem. Ewangelicy byli i są częścią Niepodległej.

Oficjalne hasło obchodów jest częścią logo i wpisuje się w obraz flagi, co ma podkreślić trwałą obecność ewangelików na ziemiach polskich, a także ich wierność i oddanie ojczyźnie. Czerwony pas pod napisem świadczy z kolei o tym, że jest to obecność twórcza, dynamiczna i zaangażowania, niczym kreska artysty tworzącego swoje dzieło.

Logo obchodów zaprojektował ks. Marek Michalik z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Czarnem.

Projekt został przyjęty przez zespół powołany przez Diecezję Cieszyńską do przygotowania obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.