english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Lubimy nasz Kościół

Misja na portalu Facebook

28.03.2013

Kościół Ewangelicko-Augsburski ma na portalu Facebook ponad tysiąc fanów, którzy chętnie angażują się w dzieło misji. 


Lubimy nasz Kościół

W ubiegłym tygodniu umieściliśmy na kościelnym fanpage'u prośbę o udostępnienie na profilach fanów (tak nazywane są osoby, które polubiły stronę danej organizacji) informacji o internetowych nabożeństwach w niektórych parafiach. Odpowiedź okazała się szybka i skuteczna. 

 

Link do spisu parafii z transmisjami nabożeństw w internecie udostępniło ponad 100 osób. Poprzez serię dalszych udostępnień wieść "poszybowała" dalej i zobaczyło ją ponad 8 tys. osób. W większości są to użytkownicy, których kontakt z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim najprawdopodobniej ogranicza się do tego, że mają wśród swoich znajomych ewangeliczkę lub ewangelika. 

 

Skromna akcja dała świetny rezultat i przekazała internautom ważną informację o tym, że mogą uczestniczyć w luterańskim nabożeństwie korzystając z komputera.  

 

Do kogo dociera Kościół na Facebooku? Z danych dostarczanych systematycznie przez portal wynika, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku materiały publikowane w naszym oficjalnym koncie docierały najczęściej do osób w wieku 18-34 lata, choć zdarzali się też użytkownicy nawet w wieku powyżej 65 lat.  

 

Skąd pochodzą odbiorcy treści? Zdecydowana większość to mieszkańcy Polski. Na dalszych pozycjach są Niemcy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Szwecja, czyli popularne miejsca docelowe polskiej emigracji. Pojawili się jednak także użytkownicy zalogowani m.in. w Szwajcarii i Turcji. Piątka najpopularniejszych miast to Warszawa, Cieszyn, Wrocław, Poznań i Częstochowa. 

 

Dlaczego Kościół tam jest? Podstawowym celem jest niesienie Dobrej Nowiny poprzez nowe narzędzia komunikacji. Kościół chce być obecny wszędzie tam, gdzie obecny jest współczesny człowiek, a ten sporo czasu spędza w internecie.

 

Co zrobić by włączyć się do wspólnego dzieła? Po prostu odszukaj na portalu społecznościowym fanpage Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i kliknij przycisk "lubię to".

 

Łukasz Ostruszka

 

 

Masz pytania dotyczące portalu Facebook? 

Nie wiesz jak założyć parafialne konto?  

Boisz się różnych pułapek?

Nie wiesz jak zabezpieczyć swoją prywatność?  

Zastanawiasz się jakie treści tam umieszczać?

 

Pomocy udzielą:

 

ks. Marcin Ratka-Matejko - marcinek87@gmail.com

ks. Łukasz Ostruszka - lostruszka@gmail.com