english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa

Wakacyjny numer Zwiastuna Ewangelickiego

07.07.2017

Lipcowy numer „Zwiastuna Ewangelickiego”, jak co roku o tej porze w podwójnej objętości, przynosi m.in. ponad  dwadzieścia stron  podsumowujących czerwcowe wydarzenie roku jubileuszu 500 lat Reformacji – Ewangelickie Dni Kościoła. 


Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa

Bogato ilustrowany przebieg czterech dni Rodzinnego zjazdu ewangelików uzupełnia rozmowa z jego organizatorami: bp. Adrianem Korczagoks. Jerzym Below. Kilka tysięcy uczestników – te liczby, ale nie tylko one, robią wrażenie. Warte podkreślenia jest też to, że było nas tak wielu w tylu różnych miejscach – że stale działo się coś niepowtarzalnego. (…) widziałem tłumy ludzi oczekujących na kolejny punkt programu – z takim zapałem i nadzieją, że byłem dumny, że dane było mi EDK współtworzyć– mówi biskup diecezji cieszyńskiej, na której terenie miało miejsce to ogólnopolskie spotkanie.

 

Z południa kraju można w lekturze przenieść się na wschód – przebieg Reformacji na Lubelszczyźnie analizuje Łukasz Barański, a historię  i współczesność  niewielkiej ewangelickiej społeczności  skupionej w Kuzawce, filiale parafii w Lublinie, opisuje Andrzej Baum w tekście Dla Boga nad Bugiem. Podczas urlopowych wojaży warto odwiedzić Mazury – do Rynu zaprasza Rejnold Kuchn. Z kolei na wycieczkę po ewangelickich miejscach w Zagłębiu Dąbrowskim  zabiera czytelników Paweł Nalepa.

 

O poszanowaniu wszelkiego życia, także na  letnich szlakach, pisze Henryk Dominik, a Maria Wójtowicz i Marta Haratyk zachęcają do uważnego, pełnego wdzięczności Bogu przeżywania każdego życiowego doświadczenia.

 

Także w każdej słabości możemy  zwrócić się do Boga, wszak On obiecał być z nami po wszystkie dni – przypomina  w swoim rozważaniu ks. Jerzy Gansel, natomias tks. Tomasz Stawiak wyjaśnia, dlaczego to jest tak ważne:człowiek potrzebuje Chrystusa. Nie tylko ze względu na przyszłe życie, ale także ze względu na życie tu i teraz. Do Jezusa Chrystusa  prowadzi nas i objawia nam Jego dzieło darowany nam Pocieszyciel – Duch Święty. O Jego zadaniach oraz istocie pisze ks. Marcin Rayss.

 

Ponadto, w rubryce Wydarzenia relacje z licznych lokalnych obchodów jubileuszu Reformacji, o nowym proboszczu we Wrocławiu oraz o dorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Duchownych.

 

Zachęcamy do prenumeraty na pozostałe miesiące roku 2017 oraz do lektury – w wydaniu papierowym lub w formacie pdf. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.