english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Luteranin do czytania w Czasie Pasyjnym

Nowy numer wiślańskiego kwartalnika

19.03.2018

W najnowszym numerze pisma opublikowany został kolejny tekst o konfirmacji autorstwa ks. radcy Waldemara Szajthauera, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. To druga część cyklu poświęconego temu tematowi.


Luteranin do czytania w Czasie Pasyjnym

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce będzie musiał w najbliższym czasie podjąć decyzję odnośnie docelowego wieku przystępowania do konfirmacji, co wymuszone jest m.in. reformą szkolnictwa i likwidacją gimnazjum.

W tekście pt. „Upamiętnienie biskupa w Berlinie” przedstawiona została relacja z uroczystości, która odbyła się w 76. rocznicę śmierci biskupa Juliusza Burschego. To pierwszy tekst z serii materiałów prezentujących wkład ewangelików w proces odzyskania niepodległości przez Polskę.

Diecezjalna komisja ds. obchodów 100 lat odzyskania niepodległości przygotowuje rocznicowe obchody, które odbywać się będą pod hasłem "Ewangelicy Niepodległej". Wśród zaplanowanych wydarzeń jubileuszowych, które odbędą się m.in. w Wiśle w dniach 14-16 września 2018 r. będzie XXII Forum Ewangelickie - pisze w artykule wstępnym ks. Waldemar Szajthauer.

„Luteranin” jest kwartalnikiem parafii ewangelickich w Wiśle (Centrum, Czarne, Głębce, Jawornik i Malinka) oraz Istebnej. W skład redakcji wchodzą: ks. Waldemar Szajthauer, ks. Tadeusz Byrt, ks. Zdzisław Sztwiertnia, ks. Leszek Czyż, ks. Alfred Staniek, ks. Łukasz Ostruszka, ks. Marek Michalik i Lidia Czyż. Czasopismo można nabyć w parafiach lub w księgarni ap. Piotra w Wiśle.