english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Luteranin do czytania w Święta

Nowy numer kwartalnika

19.12.2017

Wydawnictwo Luteranin z Wisły przygotowało kolejny numer kwartalnika parafialnego, którego okładkowym tematem jest tym razem konfirmacja.


Luteranin do czytania w Święta

W zimowym numerze znalazł się tekst ks. Waldemara Szajthauera, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. To pierwsza część cyklu poświęconego konfirmacji. Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce będzie musiał w najbliższym czasie podjąć decyzję odnośnie docelowego wieku przystępowania do konfirmacji, co wymuszone jest reformą szkolnictwa i likwidacją gimnazjum.


Czytelnicy znajdą w najnowszym „Luteraninie” także kazanie ks. Marcina Lutra przygotowane na Święta Bożego Narodzenia. Nie zabrakło tekstów ze stałych rubryk autorstwa dr. Jerzego Sojki, wykładowcy Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej i dr. Rafała Wiencka, wiślańskiego lekarza.


„Luteranin” przedstawia ponadto nowy portal Diecezji Cieszyńskiej, który odnaleźć można pod adresem www.cieszynska.luteranie.pl. Portal agreguje informacje z różnych parafii i posiada systematycznie aktualizowany terminarz wydarzeń. Kolejny tekst pt. „Parafia dostępna w smartfonie” poświęcony jest aplikacji Mój Kościół stworzonej przez Diecezję Cieszyńską.


„Luteranin” jest kwartalnikiem parafii ewangelickich w Wiśle (Centrum, Czarne, Głębce, Jawornik i Malinka) oraz Istebnej. W skład redakcji wchodzą: ks. Waldemar Szajthauer, ks. Tadeusz Byrt, ks. Zdzisław Sztwiertnia, ks. Leszek Czyż, ks. Alfred Staniek, ks. Łukasz Ostruszka, ks. Marek Michalik, Katarzyna Szajtauer i Lidia Czyż. Czasopismo można nabyć w parafiach lub w księgarni ap. Piotra w Wiśle.