english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Majowe tematy Zwiastuna Ewangelickiego

O pracy i konfirmacji

14.05.2018

Duch Święty jest na wyciagnięcie ręki, może być naszym nauczycielem i pomocnikiem – przekonuje ks. Tymoteusz Bujok w nowym „Zwiastunie Ewangelickim” 9/2018, który ukazuje się tuż przed Świętami Zesłania Ducha Świętego. 


Majowe tematy Zwiastuna Ewangelickiego

Wiosna to czas konfirmacji – w rubryce Skarbiec Zwiastuna Ewangelickiego przypominamy niezwykle aktualny tekst – sprzed dziesięciu lat – w którym obecnie już bp Adrian Korczago zadaje ważne pytanie, na które muszą odpowiedzieć sobie rodzice wspólnie ze swymi pociechami: Co zrobić, aby konfirmacja nie była tylko wspomnieniem z uroczystej fotografii?

 

Maj, minionym właśnie Świętem Pracy przypomina też o ewangelickim etosie i traktowaniu pracy jako powołania – o tym pisze Anna Pola-Dymek w piątym odcinku z cyklu Korytarze nadziei. Z kolei o zawodowej i społecznej integracji osób wykluczonych ze społeczeństwa, możliwej dzięki ich pracy w Diakonijnej Spółce Zatrudnienia w Kwilczu, założonej m.in. przez parafię luterańską w Poznaniu, pisze ks. Marcin Kotas.

 

Zachęcamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018. Cena pozostaje bez zmian. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r. Szczegóły na 3 stronie w wydaniu papierowym i na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.