english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Małysz podaje do ks. Byrta

kolejna akcja w Salmopolu

01.06.2012

Mistrz skoków narciarskich  przekazał parafii w Szczyrku piłki ze swoimi podpisami. Rozkręca się kolejna akcja ks. Jana Byrta.


Małysz podaje do ks. Byrta

- Odebrałem piłki od Adama Małysza. Nie trzeba było go prosić, bo sam gra w piłkę i jest też wielkim kibicem. Adamowi spodobał się pomysł zorganizowania nabożeństwa na rozpoczęcie Euro 2012 - mówi ks. Jan Byrt.

Proboszcz ze Szczyrku zbiera piłki, które zostaną rozdane uczestnikom ekumenicznego nabożeństwa 10 czerwca, przygotowanego specjalnie z okazji mistrzowskiego turnieju organizowanego na boiskach w Polsce i na Ukrainie.

- Chcemy podziękować Bogu za przygotowania do Euro, a także prosić o błogosławioną rywalizację i godne zachowanie naszych kibiców - tłumaczy ks. Byrt.

Adam Małysz nie jest jedyną znaną osobą, która poparła pomysł. Piłki przekazali też m.in. eurodeputowani Małgorzata Handzlik, Bogdan Marcinkiewicz i Marek Migalski, posłanka Aleksandra Trybuś i poseł Czesław Gluza oraz właściciel sieci hoteli Tadeusz Gołębiewski. Do akcji włączyły się również władze województwa, kilku powiatów i lokalni burmistrzowie. Nie zabrakło przesyłki z partnerskiej parafii z Zetel w Niemczech.