english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Medale dla przyjaciół parafii w Szczyrku

Henni Wildeboer i Manfred Thiel z Westerstede nagrodzeni przez województwo

08.12.2016

W drugą niedzielę Adwentu, 4 grudnia br. podczas nabożeństwa w kościele ewangelickim w Szczyrku zostały wręczone medale "Zasłużony dla Województwa Śląskiego" dla przyjaciół parafii z Westerstede.


Medale dla przyjaciół parafii w Szczyrku

W nabożeństwie wzięli udział goście z Niemiec - Henni Wildeboer i Manfred Thiel z Westerstede. Goście od wielu lat są bardzo aktywni w niesieniu pomocy bliźnim, chorym i niepełnosprawnym. Tym razem do Szczyrku zawitali z pomocą dla dzieci na Mikołaja i święta Bożego Narodzenia. Ich pomoc sięga nie tylko dla rodzin ewangelickich, ale także z Kościoła katolickiego. Tak pomagają od wielu lat.

Z inicjatywy parafii władze Województwa Śląskiego postanowiły uhonorować gości specjalnym medalem "Zasłużony dla Województwa Śląskiego" za ich działalność społeczną. Podczas nabozeństwa zostali oni odznaczeni przez wiceprzewodniczącą sejmiku województwa śląskiego Sylwię Cieślar. Goście ze wzruszeniem przyjęli odznaczenia, a my jesteśmy wdzięczni Bogu za takich ludzi, którzy w drugim człowieku widzą Jezusa i starają się pomóc każdemu potrzebującemu.

 

Na koniec nabożeństwa wszystkie dzieci od gości otrzymały czekoladowego Mikołaja.

 

ks. Jan Byrt