english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Miłość w pudełku

Nie wahaj się, weź udział!

20.09.2016

Czy miłość można spakować do pudełka po butach? Uczestnikom akcji "Prezent pod choinkę" udało się to już ponad 65 tysięcy razy! Uczestnikiem tej akcji charytatywnej dla dzieci może zostać każdy. Już dziś.


Miłość w pudełku

Akcja "Prezent pod choinkę" rozpoczyna się po raz 16. Aby prezenty dotarły do dzieci na czas trzeba działać już dziś. Do listy koordynatorów akcji można przyłączyć się w każdym miejscu w Polsce, zachęcając do zrobienia paczki znajomych, rodzinę, pracowników firmy, członków parafii czy organizacji społecznych. Materiały promocyjne bezpłatnie przekazuje główny organizator akcji - Centrum Misji i Ewangelizacji  Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Działania dla każdego uczestnika akcji są bardzo proste: odłożenie mocnego, tekturowego pudełka (najlepiej po zakupach w sklepie obuwniczym) i skompletowanie rzeczy, które będą miłą niespodzianką, ale także pomocą dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi. Dlatego obok zabawek organizatorzy zachęcają do zakupu szczoteczki i pasty do zębów, rękawiczek, czapki, ciepłej bielizny, drobnych artykułów szkolnych i higienicznych. Oczywiście ważne są słodycze, ale uwaga: ich data ważności do spożycia nie może być krótsza niż 1 kwietnia 2017 roku. Przede wszystkim jednak darczyńca musi zdecydować dla kogo przygotowuje paczkę i taką informację zamieścić na pudełku. Po pierwsze wybrać: chłopiec czy dziewczynka, po drugie wskazać grupę wiekową pomiędzy:  2–5, 6–8, 9–11, 12–15 lat. To bardzo ważne!

Osoby, które chcą zamiast prezentu przekazać pieniądze na przygotowanie i wysłanie paczki mogą wpłacić kwotę 60 zł na konto: ING Bank Śląski SA o. Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138, Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów, z dopiskiem „Wirtualna paczka” oraz „chłopiec” lub „dziewczynka”.

Paczki i przelewy pieniężne przyjmowane są tylko do 13 listopada. Po tym terminie organizatorzy rozpoczynają żmudną pracę związaną z ekspedycją paczek zagranicę i restrykcyjnymi przepisami  celnymi.

Więcej informacji na: www.prezent.cme.org.pl.