english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Mistrzostwa Młodzieży w Sycowie

Drugie Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej

08.05.2014

W Sycowie na Dolnym Śląsku odbyły się drugie Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej. W zawodach wzięło udział blisko 150 uczestników reprezentujących drużyny młodzieżowe z terenu całej Polski.


Mistrzostwa Młodzieży w Sycowie

W dniach od 1 do 4 maja 2014 roku w Sycowie na Dolnym Śląsku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej, których celem była integracja poprzez rywalizację i udział w konkurencjach sportowych młodzieży ewangelickiej.
 
Uczestnicy startowali w dyscyplinach lekkoatletycznych, rywalizacji drużynowej, w szachach, zawodach kajakarskich i łuczniczych. Odbyły się także I Sycowskie Integracyjne Biegi Majowe, w których wzięło udział wielu uczestników w różnych kategoriach wiekowych, również mieszkańców miasta. 
 
W rywalizacji ogólnej pierwsze miejsce zajęła młodzież z parafii w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim.
 
Mistrzostwa Młodzieży 2014 zakończyło niedzielne nabożeństwo w kościele zamkowym ap. Jana i Piotra w Sycowie. Wzięli w nim udział wierni, zaproszeni goście - w tym lokalne władze samorządowe - oraz duchowni ze zwierzchnikiem Kościoła bp. Jerzym Samcem, biskupem wrocławskim Ryszardem Boguszem i prezesem Synodu Kościoła ks. Grzegorzem Giemzą.
 
W kazaniu skierowanym do sportowców bp Samiec porównał Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza do trenera sportowego, któremu zawodnik ufa i słucha jego poleceń po to, aby osiągnąć zamierzony efekt. Kaznodzieja wzywał do powierzenia swojego życia Chrystusowi jako najlepszemu z trenerów, dającemu właściwe rozwiązania i wskazówki dla codziennego życia każdego człowieka. 
 
Ogłoszono, że następne mistrzostwa w roku 2016 odbędą się w Mikołowie na Górnym Śląsku.
 
Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej to projekt kierowany do wszystkich wiernych Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego, niezależnie od wieku, choć przede wszystkim do młodzieży. Organizatorem Mistrzostw była  ewangelicka parafia w Sycowie przy współpracy z Centrum Misji i Ewangelizacji oraz z Duszpasterstwem Młodzieży Kościoła. Mistrzostwa są reaktywacją spotkań i rywalizacji sportowej młodzieży ewangelickiej dawnych sportowych olimpiad młodzieżowych.

 

BIK, Parafia w Sycowie