english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Mistrzostwa, piłki i Szczyrk

Ks. Jan Byrt zapraszany do kościoła i do gry

12.06.2018

W tym tygodniu,14 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - Rosja 2018. Parafia ewangelicka w Szczyrku z tej okazji zaprasza na nabożeństwa i do "gry". 


Mistrzostwa, piłki i Szczyrk

Jak mówi ks. Jan Byrt, parafia od kilku miesięcy przygotowywała się do mistrzowskich nabożeństw i zbierała piłki w projekcie nazwanym "Kopnij piłkę ks. Byrtowi, a on poda ją dalej".

 

Piłki zbierane są dla dzieci i będą rozdane w czasie ekumenicznych nabożeństw. Pierwsze w nich rozpocznie się 17 czerwca o godz. 11 w Szczyrku. Piłki przekazali m.in. Prezydent RP, Premier RP, Marszałek Sejmu RP, Minister Sportu, PZPN , wojewoda ślaski i kilku eurodeputowanych oraz posłów, starostowie i kilku burmistrzów. Ofiarodawcami były też prywatne osoby.

 

Pomysłodawca tak mówi o akcji:

- Dziękujemy i zbieramy jeszcze ten ostatni tydzień. Wszystkich w czasie mundialu będzie nas łączyć Ewangelia i piłka. Na początek 17 czerwca o godz 11 w parafii ewangelickiej w Szczyrku będzie Słowo Boże, dużo modlitwy i piękne pieśni, a na koniec dla dzieci piłki. Na pytanie jednego człowieka, który zapytał mnie, co ma wspólnego Ewangelia z piłką, odpowiedziałem: Parafia jest jak jedna z wielu drużyn na mistrzostwach. Ma trenera, który chce codziennie się z nami spotykać w Słowie Bożym czyli Boga. Ksiądz w bramce, a parafianie w polu muszą nauczyć się grać zespołowo, słuchając trenera. Jeśli będą grać zespołowo, podawać sobie i słuchac trenera, to beda wygrywać. Będą też mieć wielu kibiców i fanów, którzy też będą chcieli z nimi zagrać. Jeśli nie będą słuchac trenera, to będą fatalnie grać, a kibice nie będą się nimi interesować. Grajmy mecz życia. Bóg dał nam szansę, aby przy okazji mistrzostw świata, głosić Słowo Boże".

 

Przed mistrzostwami parafia zaprasza też do wesołej gry.

Ks. Jan Byrt wyjaśnia: Mamy trzy piłki z podpisami - Prezesa PZPN , Biskupa Kościoła Ewangelickiego z Finlandii i znanego skoczka z Wisły. Chcemy je podarować tym, którzy do czwartku wytypują mistrza świata oraz zdobywcę drugiego i trzeciego miejsca. Piłki podarujemy tym, którzy do czwartku na adres salmopol@wp.pl prześlą swoje propozycje! Zapraszamy do zabawy!