english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Mistrzowie Polski w Jaworze

Piłkarze Śląska Wrocław w Kościele Pokoju

25.11.2012

W piątek, 23 listopada piłkarscy Mistrzowie Polski, zawodnicy Śląska Wrocław, odwiedzili Kościół Pokoju w Jaworze. Stało się to przy okazji wizyty w jaworskim gimnazjum, gdzie piłkarze spotkali się ze swoimi najmłodszymi fanami. 


Mistrzowie Polski w Jaworze

Wizyta miała na celu popularyzację piłki nożnej wśród młodzieży oraz promowanie sportowego, zdrowego trybu życia, a młodych ludzi przekonać i zjednać do kibicowania w profesjonalny i kulturalny sposób. Parafia ewangelicka włączyła się w zorganizowanie przyjazdu i pobytu sportowców w Jaworze, czego owocem była właśnie wizyta w Kościele Pokoju.

 

Goście byli pod wrażeniem wyjątkowości kościoła. W prezencie od proboszcza parafii, ks. Tomasza Stawiaka, otrzymali komplet trzech ceramicznych aniołów w klubowej kolorystyce – zielony, biały i czerwony. Proboszcz przekazując upominek na ręce kapitana drużyny Sebastiana Mili powiedział: „Mam prośbę, by te anioły zawisły w waszej szatni, przede wszystkim niech chronią was od kontuzji, a ich trzy postacie niech przypominają wam, że walczycie o trzecie mistrzostwo i trzeci Puchar Polski dla Wrocławia i Dolnego Śląska”.

 

Autor:  M. Stawiak