english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Moc modlitwy

Czas pasyjny oczami autorów Zwiastuna Ewangelickiego

20.02.2018

Rozpoczął się czas pasyjny, także na łamach najnowszego „Zwiastuna Ewangelickiego”, gdzie  autorzy zachęcają do właściwego wykorzystania tego szczególnego okresu. 


Moc modlitwy

Teraz szykujemy się do tej drogi. Z daleka widać Golgotę i krzyż Jezusa (…) Czy teraz możemy coś dla Niego uczynić? – pisze ks. Paweł Meler. Inspiracją  może być dla nas Program odnowy Izraela, który w ramach cyklu poświęconego m.in. Księdze Ezechiela przybliża Andrzej Kluczyński.

 

Na pewno warto teraz więcej czasu poświęcić modlitwie, także wspólnej – choćby w Światowym Dniu Modlitwy, który odbywa się  tradycyjnie  w pierwszy piątek marca. O problemach kobiet z Surinamu, które przygotowały tegoroczną liturgię, pisze Joanna Below.

 

Inną okazję do wspólnej rozmowy z Bogiem był Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego wydarzenia  relacjonujemy. Ponadto przedstawiciele regionalnych oddziałów Polskiej Rady Ekumenicznej:  ks. Michał Makula, bp Marian Niemiec, ks. Roman Pracki oraz bp Ryszard Bogusz dzielą się refleksjami na temat obecnej sytuacji oraz zaangażowania duchownych i świeckich w ekumenię na ich terenie.

 

Ciągle trwają podsumowania Roku Reformacji. W numerze wypowiedź ks. Przemysława Kantyki, prof. KUL podczas ekumenicznej debaty w Lublinie pt. Reformacja na ławie oskarżonych.

 

Ponadto stali felietoniści: ks. Jan Badura i Henryk Dominik, a także prace zwycięzców Reformacyjnego Konkursu Plastycznego.

 

Zachęcamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018. Cena pozostaje bez zmian. oraz do lektury. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r. Szczegóły na 3 stronie oraz  na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.