english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Modlitwa o pokój i olimpiadę w Soczi

Nabożeństwo w kościele w Szczyrku

10.02.2014

Na nabożeństwie, które odbyło się w Szczyrku 9 lutego br. kościół pękał w szwach. Ks. Jan Byrt modlił się o pokój, uczciwą rywalizację i o błogosławieństwo dla polskiej reprezentacji za Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.


Modlitwa o pokój i olimpiadę w Soczi

Uzupełnieniem zwiastowania Słowa Bożego i modlitwy była akcja zbieranie sportowych czapek. Ostatecznie zebrano ich 520. Z tej liczby na Ukrainę przekazano w sumie 270 czapek, a resztę ks. Jan Byrt rozdał dzieciom i młodzieży podczas niedzielnego nabożeństwa. 

Czapki przekazał między innymi  Premier Rzeczpospolitej Donald Tusk, prof. Jerzy Buzek i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do Szczyrku dotarły też puzzle z Pałacem Prezydenckim, ofiarowane przez Kancelarię Prezydenta RP. Wszystko, co zostało ofiarowane, otrzymali młodzi uczestnicy nabożeństwa.

 

Tekst biblijny, na którym ks. Jan Byrt oparł zwiastowanie, pochodził z Listu Apostoła Pawła do Koryntian (9,24-27). Mówił: "Wszyscy jesteśmy Bożymi zawodnikami i wszyscy walczymy o największą nagrodę - Królestwo Boże. Dzisiajsze nabożeństwo to "lotna premia'', gdzie nasz trener, Jezus Chrystus, podaje nam kilka wskazówek, jak zostać zwycięzcą zawodów życia".

 

Z kościoła wszyscy wyszli wyszły "pełni" Słowa Bożego, a dzieci - dodatkowo - z kolorowymi, "olimpijskimi" czapkami na głowach.