english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Motocykliści - reformacyjnie

Modlitwa Reformacyjna na zakończenie sezonu motocyklowego 2017

01.11.2017

W niedzielę, 29 X 2017 r. w Szczyrku odbyła się Reformacyjna Modlitwa w roku 500 lat Reformacji 2017, ktora zakończyła kolejny sezon motocyklowy.


Motocykliści - reformacyjnie

To było prowdziwe zakończenie sezonu motocyklowego. Sypał śnieg i lał deszcz, co jednak nie zraziło kilku motocyklistów, aby pojawić się w Szczyrku. Powrót przez Przełęcz Salmopolską w kierunku na Wisłę z powodów pogodowych nie był już możliwy i pozostała im jedyna droga przez Bielsko-Białą. Pozostali  motocykliści przyjechali samochodami...

 

W kościele dziękowaliśmy Bogu za cały sezon czyli wiosnę, lato i jesień. Dziękowaliśmy Bogu za ochronę i modliliśmy się o błogosławieństwo na czas zimy. Motocykliści wspierali wiele akcji, w tym i pomagali motocyklistom, którzy są na rekonwalescencji po wypadkach. Wspierali rodziny motocyklistów, których dzieci są chore. Odwiedzali więźniów w więzieniach i składali tam świadectwa o Jezusie. Teraz chcą się włączyć w akcję Motomikołaje, dostarczająć prezenty na święta do domów dziecka. Biorą też udział aktywnie w wielu projektach służących słabszemu czy choremu człowiekowi.

 

W czasie nabożeństwa usłużył swoim talentem motocyklista z Wisły - Tadeusz Wantulok, który zaśpiewał kilka pieśni. Nabożeństwo poprowadził motocyklista ks. Jan Byrt ze Szczyrku. Po nabożeństwie wszyscy zostali zaproszeni do stołówki parafialnej, gdzie oczekiwał na wszystkich ciepły posiłek. Podczas tego posiłku przy herbatce snuliśmy plany na przyszłość.

 

Nabożeństwo modlitewna na rozpoczęcie sezonu zaplanowano na ostatnią niedzielę kwietnia 2018 r. w parafii wwangelickiej w Szczyrku o godz 11.oo.