english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Motocyklowy koniec sezonu

Ekumeniczne zakończenie sezonu motocyklowego, Szczyrk Salmopol

27.10.2014

W niedzielę, 26 X 2014 r. do Szczyrku zjechało się wielu motocyklistów z całego Sląska na ekumeniczne zakończenie sezonu motocylowego Szczyrk 2014.


Motocyklowy koniec sezonu

Sprzyjała temu słoneczna, piękna pogoda. Kosciół był wypełniony, a nabożeństwo poprowadzili dwaj księża motocykliści - ks Henryk Mach z Bielska-Białej i ks. Jan Byrt ze Szczyrku. Obecny też był jak na każdym takim nabożeństwie burmistrz miasta Szczyrk,  Wojciech Bydliński, tez motocyklista

Jak zawsze było żywe Słowo Boże i naturalnie podziękowanie Bogu za cały sezon. Były świadectwa Bożego prowadzenia, pieśni w wykonaniu zespołu młodzieżowego z Jastrzębia-Zdroju. Była informacja, gdzie motocylkiści w tym roku byli z pomocą i gdzie służyli Słowem Bożym,  ofiarami, zbiórką krwi. Była tez zbiórka finansowa na poszkodowanego w wypadku motocyklistę z Warszawy (na operację oka).

 

Po nabożeństwie wszyscy spotkali się przy ognisku " kiełbasce" i na rozmowach oraz planach dotyczących przyszłego roku . Następnie, po posileniu ducha i ciała,  wszyscy przejechali Pętla Beskidzką.

 

Nabożeństwo na rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2015 zaplanowano w parafii ewangelickiej w Szczyrku na ostatnia niedziele kwietnia 2015 roku! Na każdym nabożeństwie z roku na rok przybywa motocyklistów, którzy chca rozpoczynac i kończyć sezon z Bożym błogosławieństwem. Chwała Panu Bogu. Zapraszamy!

 

ks. Jan Byrt