english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Na nartach i z Biblią

Zimowiska w Szczyrku Salmopolu

01.03.2013

W tym roku w czasie ferii zimowych trzy parafie ewangelickie zorganizowały zimowiska dla swoich dzieci w Szczyrku Salmopolu.


Na nartach i z Biblią

Wpierw była parafia z Krakowa, potem parafia z Łodzi z rodzinnym wyjazdem z dziećmi do Szczyrku, a na koniec parafia z Białej, która już od wielu lat organizuje swoje zimowiska w filiale w Szczyrku.

 

Zimowiska to przede wszystkim spotkania z Biblią i nauka jazdy na nartach. Ośrodek w Salmopolu jest w tej komfortowej sytuacji, że posiada własne narty, buty i kijki. Proponuje też zaprzyjaźnionych instruktorów nauki jazdy na nartach i zniżki na wyciągi narciarskie ("Zieleńskie Polany"). 

 

Dzień na zimowisku wyglądał tak: dzieci po śniadaniu zostały przewiezione na stok narciarski i oddane w ręce instruktorów do godz 14,30. O godz 15 był obiad w ośrodku parafialnym, a po obiedzie zajęcia z Biblią do godz 19.00. Po kolacji także czas z Biblią (tzw. cichy czas), a po 22. 00 dzieci udawały się na spoczynek.

 

Przygotowania do takich wyjazdów trwaja pół roku (gromadzenie środków, sponsorzy, przygotowanie programu). Ale dla uśmiechów dzieci na stokach i w czasie zajęć biblijnych warto to czynić!

 

ks. Jan Byrt