english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Na pomoc uchodźcom

Apel Diakonii Polskiej

11.09.2015

Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. Jerzy Samiec oraz Prezes Diakonii Polskiej, bp Ryszard Bogusz wystosowali apel, w którym zachęcają do pomocy uchodźcom.                  


Na pomoc uchodźcom

„NA POMOC UCHODŹCOM”

 

Prośba o składanie środków finansowych

na pomoc uchodźcom

 

Nie ma chyba osoby, której nie poruszyłyby w ostatnim czasie zdjęcia, jakie do nas docierają z wybrzeży greckich, włoskich, z Budapesztu, czy z Monachium. Trudno pozostać obojętnym na wielki dramat życia uchodźców: ludzi, którzy muszą uciekać przed wojną i prześladowaniami, po to, by móc przeżyć.

 

Nasz kraj, podobnie jak inne kraje Unii Europejskiej, również przyjmie uchodźców, choć nie w tak wielkiej liczbie, jak inne państwa. Wyczuwalne są liczne obawy, niepewność, które przedewszystkim bazują na niewiedzy. Łatwo też zapominamy o tym, że nie tak dawno, w latach osiemdziesiątych, uchodźcy z Polski również znajdowali nowe miejscado życia i byli przyjmowani przez inne kraje.

 

Diakonia Polska, która kieruje się nakazem ewangelicznym: „Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście” (Mt 25,40) włącza się w akcję pomocy na rzecz naszych bliźnich – uchodźców. Do takiej pomocy trzeba się dobrze przygotować, korzystając z doświadczenia naszych diakonijnych partnerów zagranicznych.

 

Bądźmy tymi, którzy z otwartym sercem i szczodrością powitają uchodźców. Nasze modlitwy i konkretne, choćby najmniejsze wsparcie finansowe, może pomóc im przetrwać ten bardzo trudny czas i dać nadzieję na dalsze życie.

 

Ofiary pieniężne na pomoc dla uchodźców można przekazywać przez parafie ewangelickie lub indywidualnie na konto Diakonii z dopiskiem „Uchodźcy”.

 

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

00-246 Warszawa, ul. Miodowa 21

Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa

Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem,

 

Biskup Jerzy Samiec                                                                               Biskup Ryszard Bogusz               

Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP                        Prezes Diakonii Polskiej