english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Na rowerach wokół Karpacza i Goerlitz

Integracyjny obóz rowerowy z elementami nauki języka polskiego i niemieckiego

02.07.2014

W dniach od 18 do 22 czerwca 2014 r. pojechaliśmy do Karpacza na  „Integracyjny obóz rowerowy z elementami nauki języka polskiego i niemieckiego", zorganizowany w ramach projektu: „Wędrowanie bez granic – wzrost atrakcyjności i dostępności obiektów turystycznych stanowiących element międzynarodowej trasy turystycznej Via Sacra – ETAP II” (Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013”), który został dofinansowywany przez Unię Europejską i Parafię Ewangelicko - Augsburską Wang.


Na rowerach wokół Karpacza i Goerlitz

Wśród uczestników była młodzież z Wrocławia, Szczecina, Karpacza, Jawora, Świdnicy, Zgierza oraz Görlitz. Było nas 20 osób, a obóz prowadziła diakon Iza Sikora. Prowadziła poranne modlitwy, wieczorne zajęcia, przygotowywała z nami przedstawienie, które miało zainspirować widzów do odwiedzenia kościoła Wang oraz Świętego Grobu w Görlitz i oczywiście jeździła z nami na rowerze. Instruktorem, który uczył nas jak poruszać się po górach, aby było bezpiecznie i sprawnie, był Jakub Janulidis z Karpacza.

 

Jeżdżąc na rowerach zwiedzaliśmy przepiękne okolice Karpacza, jednocześnie świetnie się bawiąc i pokonując własne słabości. Byliśmy np. w schronisku na Łomniczce, gdzie posililiśmy się pysznymi naleśnikami z jagodami. Dotarliśmy również na Królewskie Skały. Każdego dnia, po śniadaniu, mieliśmy warsztaty z języka niemieckiego oraz zajęcia z panią fizykoterapeutką, która pokazała nam jak najlepiej przygotować się na wyprawę rowerową. W wolnych chwilach bawiliśmy się w chowanego, który „wciągnął” wszystkich niezależnie od wieku. Był również czas na wspólne oglądanie filmu i spacery. Dodatkową atrakcją było wyjście na basen do Hotelu Gołębiewski, gdzie oprócz wspaniałej zabawy w aquaparku, dla wszystkich najcenniejszą rzeczą okazał się darmowy dostęp do internetu.

 

W sobotę zwiedzaliśmy kościół Wang, gdzie przedstawiliśmy wspólnie przygotowaną pantomimę. Po obiedzie pojechaliśmy do Görlitz, gdzie przy Świętym Grobie zagraliśmy również nasze przedstawienie. Po kolacji mieliśmy okazję zwiedzić to urokliwe miasto. W trakcie niedzielnego nabożeństwa zaśpiewaliśmy dwie Pieśni. Po obiedzie, tonąc we łzach, musieliśmy się rozstać, ale już zaplanowaliśmy następne spotkanie podczas OZME we Wrocławiu. To był naprawdę wspaniały wyjazd i wszyscy cieszymy się, że mogliśmy brać w nim udział.

 

Julia Baranowska