english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Na świąteczną paczkę nie jest za późno

Wirtualny prezent dla Ukrainy, Białorusi i Rumunii do 30 listopada.

12.11.2015

"Wirtualny prezent" to bardzo prosta i wygodna forma włączenia się w akcję wysyłania prezentów dzieciom zagrożonym ubóstwem na Ukrainie, w Białorusi i w Rumunii. Centrum Misji i Ewangelizacji zachęca do działania. Termin mija 30 listopada.


Na świąteczną paczkę nie jest za późno

"Prezent pod choinkę" to jedna z najstarszych akcji społecznych i charytatywnych organizowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji. W tym roku jest prowadzona po raz 15. Wiele z obdarowywanych dzieci żyje w skrajnym ubóstwie. Świąteczne paczki nie odmienią ich losu, ale przyniosą uśmiech i radość. To naprawdę ważna sprawa w tak trudnym położeniu tych dzieci. Często także przekazanie paczki jest okazją do podzielenia się Dobrą Nowiną, wskazaniem na Jezusa, na wiarę i nadzieję. 

 

Termin przynoszenia paczek do lokalnych koordynatorów w całej Polsce minął 10 listopada, ale cały czas, do 30 listopada, można wpłacać pieniądze, za które paczka zostanie przygotowana w imieniu Ofiarodawcy. 

 

Będzie to paczka dla nastolatka w wieku 12-15 lat. Znajdą się w niej:

- przybory szkolne,

- słodycze,

- artykuły higieniczne,

- gadżet o charakterze chrześcijańskim.


Aby "wirtualny prezent" stał się prezentem realnym należy do 30 listopada wpłacić na konto Centrum Misji i Ewangelizacji 60 zł. Wartość prezentu to 50 zł, a 10 zł to opłata przeznaczona na pokrycie kosztów organizacji akcji oraz transportu. 

 

Konto:
ING Bank Śląski SA o. Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138
Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów z dopiskiem "Wirtualna paczka" oraz "chłopiec" lub "dziewczynka"

 

Wszystkie paczki, które uda się przekazać na Ukrainę, Białoruś i do Rumunii na pewno trafią do potrzebujących dzieci. Na miejscu darami zajmują się chrześcijańskie oraganizacje społeczne i jednostki Kościoła, które na co dzień opiekują się dziećmi i mają kontakt z ich rodzinami. Więcej na www.prezent.cme.org.pl