english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nabożeństwo ekumeniczne w Bielsku

Adwentowo i ekumenicznie

01.01.2020

W Bielsku-Białej 13 grudnia 2019 r. miało miejsce luterańsko-katolickie Adwentowe Nabożeństwo Ekumeniczne.


Nabożeństwo ekumeniczne w Bielsku

Piątek, trzynastego grudnia br. przyciągnął do kościoła ewangelicko-augsburskiego Zbawiciela młodzież wyznania katolickiego i ewangelickiego. Zebrani spotkali się, aby wspólnie oddawać chwałę Bogu oraz poznawać się wzajemnie.

Dobrym pretekstem do kolejnego nabożeństwa była trwająca w obu Kościołach, ekumeniczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ekumenicznej liturgii przewodniczyli ks. Krzysztof Cinciała (proboszcz parafii) oraz ks. Tomasz Niedziela z Caritas Rzymskokatolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, który wygłosił kazanie. Śpiew poprowadził zespół Soli Deo Gloria z parafii ewangelickiej w Ustroniu. Duchowni obu wyznań podkreślali, że mimo licznych wysiłków wciąż jest zbyt mało przestrzeni do poznawania się wiernych obu wyznań.

Po zakończeniu liturgii młodzież wraz z duszpasterzami obu wyznań udała się do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie przygotowany został poczęstunek oraz gry planszowe, dające szansę na wspólny czas, rozmów i zabawy w dobrej atmosferze.

Adwentowe Nabożeństwo Ekumeniczne było już trzecim z rzędu zorganizowanym z inicjatywy katechetów: Krystyny Blachury (Kościół rzymskokatolicki) oraz ks. Karola Długosza (Kościół ewangelicko-augsburski). 

foto: Dariusz Przybylski
tekst: Katarzyna Długosz