english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nabożeństwo w urodziny ks. Herbergera

Biskup Kościoła we Wschowie

26.04.2016

21 kwietnia 2016 roku na Staromiejskim Cmentarzu Ewangelickim we Wschowie odbyło się nabożeństwo Słowa Bożego z okazji 454. urodzin ks. Valeriusa Herbergera, jednego z czołowych postaci europejskiego luteranizmu przełomu XVI i XVII wieku, duszpasterza królewskiego miasta Wschowy i budowniczego Ewangelickiego Kościoła Żłóbka Chrystusa (Kripplein Christi).


Nabożeństwo w urodziny ks. Herbergera

Kazanie przy Kaplicy Pastorów Wschowskich wygłosił zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce ks. bp Jerzy Samiec, a nabożeństwo poprowadził ks. Waldemar Gabryś, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lesznie wraz z ks. Dariuszem Likiem z Zielonej Góry oraz ks. Karolem Długoszem z Warszawy.

W nabożeństwie uczestniczyli wschowanie (duża grupa młodzieży), duchowieństwo rzymskokatolickie z klasztoru franciszkanów i ks. dziekan Antoni Łatka z pobliskiej Szlichtyngowej oraz grupa ewangelików z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Głogowie ze swoim duszpasterzem ks. Jerzym Ganselem.

Relację z nabożeństwa wraz z filmem nagranym przez lokalną gazetę Ziemia Wschowska oraz opis wizyty we Wschowie można znaleźć na stronie www.luter2017.pl

Fragment kazania bpa Jerzego Samca