english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nabożeństwo z okazji Dnia Strażaka

Uroczystość w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle

26.05.2018

W sobotę 19 maja odbyło się w wiślańskim kościele ap. Piotra i Pawła nabożeństwo ekumeniczne z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka.


Nabożeństwo z okazji Dnia Strażaka

W sobotę 19 maja odbyło się w wiślańskim kościele ap. Piotra i Pawła nabożeństwo ekumeniczne z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Kilkuset strażaków zawodowych i ochotników działających w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczyło w obchodach Dnia Strażaka, które w tym roku zorganizowano w Wiśle. Jednym z głównych punktów obchodów było nabożeństwo w wiślańskim kościele.

- Do tego by stać się pomocą dla innych potrzebne jest szczególne zdyscyplinowanie. Musicie przeprowadzać duchową musztrę, a nie tylko poddawać się tej fizycznej. Duchowa musztra pozwoli wam wyostrzyć spojrzenie i podejmować właściwe decyzje w odpowiednim momencie, gdy znajdziecie się w bardzo trudnych sytuacjach. To jest fenomen, ale pragnąc zatroszczyć się o dobro drugiego człowieka, walcząc o życie dla niego, zawsze musimy umieć zatroszczyć się o samych siebie - powiedział w kazaniu bp Adrian Korczago, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Biskup podziękował ponadto strażakom za poświęcenie, gotowość do działania, pasję i podejmowany trud na rzecz społeczeństwa.


Liturgię poprowadzili ks. Adam Glajcar, starszy kapitan Państwowej Straży Pożarnej i ks. radca Waldemar Szajthauer, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Ewangelię przeczytał ks. Brunon Grajcke, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Cieszynie.

W nabożeństwie uczestniczyli m.in. Sylwia Cieślar, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, Janusz Król, starosta cieszyński, Tomasz Bujok, burmistrz Wisły oraz przedstawiciele władz Państwowej Straży Pożarnej.

Dalszą część uroczystości zorganizowano na placu Hoffa w centrum Wisły. Później odbył się piknik strażacki, pokazy sprzętu strażackiego i koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” .

fot. Szymon Brodacki - fotobrodacki.pl


GALERIA Z NABOŻEŃSTWA NA PORTALU DIECEZJI CIESZYŃSKIEJ>>