english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nagroda dla proboszcza parafii w Lublinie

Ks. dr Dariusz Chwastek uhonorowany

18.11.2012

Dzień 17 listopada był dla lubelskiej parafii szczególny. Oto niespodziewanie ksiądz proboszcz zaproszony został na Kongres Kobiet Lubelszczyzny. Bez uprzedzenia, bez uzgodnienia – głęboka tajemnica, jaką okryto to zaproszenie, odkryta została w części finalnej zebrania szacownego grona , w którym uczestniczyło ponad 500 pań.


Nasz Ksiądz jako jeden z trzech nominowanych do tytułu mężczyzn z całej Lubelszczyzny został laureatem nagrody w kategorii przyznanej w tym roku po raz pierwszy: „Równość i Różnorodność”.

 

Statuetkę symbolizującą szacunek dla postawy Księdza wręczyły laureatowi dwie panie "Ministry" – Joanna Mucha (Ministra Sportu i Turystyki) oraz Agnieszka Rajewicz-Kozłowska (Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania).

 

Kryterium wyboru zwycięzcy była działalność na rzecz równouprawnienia kobiet w życiu społecznym i zawodowym. Z pięknego, odczytanego głośno uzasadnienia wynikało, że postawa naszego księdza w tym zakresie znana jest nie tylko wąskiemu kręgowi parafian, lecz daleko wybiega poza naszą społeczność. Promowanie i docenianie kobiet zarówno w Kościele, jak też w działaniach partnerskich na rzecz rozwoju kulturowego naszego miasta zostało zauważone w znacznie szerszym gronie, czego efektem było tak zaszczytne, jak też niespodziewane wyróżnienie.

 

Patrząc na grono laureatów, nasuwał się biblijny cytat  „Błogosławiony między niewiastami” – jedyny mężczyzna wśród kobiet aktywnych, chcących dać z siebie co możliwe na rzecz dziedzin, w których, w następstwie  swej działalności, osiągnęły już widoczne sukcesy.

 

Jako parafianie jesteśmy z tego dumni. Wielkie gratulacje Księże Proboszczu! Wszyscy w zborze, ale szczególnie kobiety naszej społeczności dziękują za dotychczasowy stosunek Księdza do nas i naszego zaangażowania. Księdza wyróżnienie jest również nagrodą dla nas i zachętą do dalszej aktywności na rzecz naszej Parafii i nie tylko.

 

Jolanta Szafrańska