english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nagrody Diakonii Polskiej 2013

Wręczenie wyróżnień za działalność charytatywną

10.10.2013

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce po raz siódmy przyznała statuetkę „Miłosiernego Samarytanina” oraz dwa wyróżnienia w uznaniu zaangażowania na rzecz pracy diakonijnej oraz za samarytańskie serce.


Nagrody Diakonii Polskiej 2013

Zgodnie z decyzją Kapituły, laureatem Nagrody głównej za rok 2013 zostało Ewangelickie Stowarzyszenie „Maria-Marta” z Ustronia. „Maria-Marta” zrzesza osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.
 
Wyróżnienia Diakonii Polskiej za rok 2013 otrzymały Edyta Felkle z Wrocławia i Barbara Walewska z Warszawy. Obie panie są filarami działalności diakonijnej w swoich macierzystych parafiach.
 
Nagrody zostały rozdane podczas uroczystej ekumenicznej XII Gali Ubi Caritas, która odbyła się 5 października w Teatrze Kamienica w Warszawie. Wręczyli je Wanda Falk, dyrektor generalna Diakonii Polskiej, oraz bp Ryszard Bogusz, prezes Diakonii Polskiej.

Nagrody i wyróżnienia przyznały także rzymskokatolicki Caritas Polska oraz Eleos Kościoła Prawosławnego. Galę uświetnił spektakl „Szekspir Forever” w wykonaniu wybitnego polskiego aktora Andrzeja Seweryna.

Danuta Lukas

  

www.diakonia.org.pl

zdjęcie: Stowarzyszenie Maria - Marta