english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Naśladujmy Mistrza

O wielkanocnej radości i wierze w świątecznym Zwiastunie Ewangelickim

25.03.2016

Zachęcam wszystkich, aby w ten świąteczny dzień przemyśleli, co oznacza dla nas naśladowanie Jezusa Chrystusa – pisze w rozważaniu wielkopiątkowego Słowa Bożego bp Jerzy Samiec na łamach „Zwiastuna Ewangelickiego” 6/2016.


Naśladujmy Mistrza

O tym, że wątpienie w zmartwychwstanie pozbawia nas nadziei i pociechy, przypomina ks. Piotr Mendroch, a o dwóch naturach Jezusa – boskiej i ludzkiej pisze ks. Grzegorz Brudny.

 

Świąteczne stoły ozdabiają zwykle różnobarwne pisanki. Dlaczego jajko możemy traktować jako wielkanocny znak zmartwychwstania, wyjaśnia ks. Marek Jerzy Uglorz.

 

Bóg wzywa do odwagi, dlatego warto zmieniać stare poglądy, także w kwestii ordynacji kobiet – pisze bp Jerzy Samiec. W podobnym tonie wypowiada się ks. Roman Pracki: Nauczanie o tym, iż posługa duchownego zarezerwowana jest jedynie dla mężczyzn, związane jest nie tyle z konserwatywną teologią, co z fundamentalną pobożnością.

 

W święta łatwiej znaleźć czas na lekturę. Do przeczytania książki pt. Zawsze nie mów nigdy, czyli wywiadu rzeki z Jerzym Pilchem o życiu, śmierci i Bogu, zachęca ks. Paweł Hause. Natomiast Bogdan Zeler rozpoczyna nowy cykl felietonów W dialogu z Lutrem, w którym zastanawiać się będzie nad aktualnością i znaczeniem pism Reformatora, a szczególnie tych – wydawałoby się – dobrze nam znanych jego złotych myśli.

 

Ponadto relacje: z finału Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/2016, obrad synodów diecezjalnych oraz Światowego Dnia Modlitwy.

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty na 2016 rok – tradycyjnej oraz w formacie pdf. CENA prenumeraty za pośrednictwem parafii  pozostaje BEZ ZMIAN. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2016 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2016.