english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nie tylko dla dzieci z hospicjum w Grodnie

Przyłącz się! Nie daj się zwieść, że nie możesz

10.11.2016

Mamy jeszcze kilka dni na przygotowanie prezentów, które trafią do dzieci zagrożonych ubóstwem na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii. Lokalni koordynatorzy akcji „Prezent pod choinkę" mogą przyjmować paczki do 13 listopada. Potem rozpoczynają się prace związane z ich przygotowaniem do przekroczenia granic, tak by dotarły do dzieci na święta Bożego Narodzenia.


Nie tylko dla dzieci z hospicjum w Grodnie

Niektóre z prezentów trafią do dzieci – podopiecznych Hospicjum Dziecięcego w Grodnie. Największą potrzebą tego miejsca są artykuły higieniczne i pielęgnacyjne dla dzieci oraz pomoce niezbędne do uczenia się i rozwoju w zależności od niepełnosprawności i rodzaju choroby. A jak wygląda jedna z obdarowanych dziewczynek,  Olga,  można zobaczyć na stronie internetowej akcji www.prezent.cme.org.pl.

Do akcji może przyłączyć się każdy niezależnie od wieku. Dzieci, do których trafią paczki również nie są w żaden sposób dzielone, np. pod względem przynależności wyznaniowej czy jakiejkolwiek innej. Jednak dla bardzo wielu z nich to rzadka, czasem jednorazowa, okazja w roku, by otrzymać jakikolwiek prezent. Organizator akcji, Centrum Misji i Ewangelizacji, zachęca, by do paczki (najlepiej spakowanej do oklejonego kolorowym papierem kartonu po butach) oprócz słodyczy włożyć artykuły higieniczne i szkolne oraz takie rzeczy jak: rękawiczki, czapki, ciepłe podkoszulki itp. Oczywiście dzieci ucieszą się także z zabawek!

Akcja „Prezent pod choinkę” ma już 16 lat. I w pewien sposób jest kontynuacją dzieła, z którego w latach 80. korzystali Polacy – paczek przysyłanych z krajów Europy Zachodniej.

Osoby, które zamiast prezentu chcą przekazać pieniądze na przygotowanie i wysłanie paczki mogą wpłacić kwotę 60 zł na konto: ING Bank Śląski SA o. Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138, Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów, z dopiskiem „Wirtualna paczka”.

Kontakt do najbliższego koordynatora akcji można znaleźć na stronie akcji - www.prezent.cme.org.pl lub pod numerem telefonu: 33 852 97 81.

 

Poniżej zdjęcia z akcji wśród dzieci w Rumunii (2015 r.).