english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Niezwykła podróż w nowym numerze Zwiastuna Ewang.

Zwiastun Ewangelicki nr 5.2014

10.03.2014

W marcowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” przypominamy – w ramach ogłoszonego przez sejm Roku Kolberga – sylwetkę ewangelickiego etnografa Oskara Kolberga. Dnia 22 lutego br. minęła 200. rocznica jego urodzin.


Niezwykła podróż w nowym numerze Zwiastuna Ewang.

„Życie to droga. (…) Tę drogę możemy przejść przecież tylko raz. Trzeba więc postarać się, aby to, co przeżywamy, było jak najlepsze” – pisze ks. Michał Walukiewicz. Podkreśla też, że dobra droga, to taka, na której będziemy tacy, jakimi pragnie nas Bóg.

 

W cyklu 500 lat Reformacji autorzy omawiają spór o Wieczerzę Pańską i dysputę w Marburgu między Marcinem Lutrem a Ulrichem Zwinglim. W rubryce Wydarzenia m.in.: Złota Odznaka dla biskupa diecezji cieszyńskiej Pawła Anweilera, misjonarze na ziemi cieszyńskiej oraz rodzinne zimowisko w Istebnej.

 

Warto zapoznać się z felietonami, ks. Marek Jerzy Uglorz każe nam się zastanowić m.in. w jakim stopniu jesteśmy w stanie wybaczyć sobie życiowe błędy, a ks. Jan Badura przypomina nam, że zbawienie znajdziemy w Jezusie.

 

Zapraszamy do lektury i prenumeraty, nie tylko na papierze, ale też w wydaniu cyfrowym w formacie pdf – do czytania na ekranie monitora lub tableta. Szczegóły, jak to zrobić: www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2014.