english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Noc z Lutrem

Zaproszenie na spotkanie reformacyjne

31.10.2012

Tradycyjnie w Święto Reformacji zapraszamy na Noc z Lutrem. Spotkanie odbędzie się w Bielsku-Białej na placu Marcina Lutra i w tamtejszym kościele. Początek: 31 października o godzinie 19.00 Założeniem spotkania jest jasne i otwarte komunikowanie o wartościach i tożsamości w kontekście wydarzeń z 1517 roku – w tym roku ze szczególnym akcentem na wolność chrześcijańską.


Noc z Lutrem

Inicjatorem i organizatorem Nocy z Lutrem jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła we współpracy z parafią ewangelicką w Bielsku-Białej. Spotkanie odbędzie się już po raz czwarty.
 
W programie zaplanowano średniowieczne animacje prowadzone przez pracownię Loricamos, w tym degustacja specjałów i pokazy ceramiki z epoki. Imprezie towarzyszyć będzie średniowieczna muzyka. Uczestnicy wezwani zostaną do próby napisania współczesnych tez.
 
Późnym wieczorem odbędzie się nabożeństwo reformacyjne połączone z Sakramentem Ołtarza. Muzycznie uczestnikom towarzyszyć będzie zespół Projekt. Przewidywane zakończenie Nocy z Lutrem planowane jest na godzinę 23.30.