english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowa płyta N.O.C. z Piły

95 - tytuł płyty

17.12.2017

Ukazała się długo wyczekiwana płyta zespołu N.O.C. z Piły, zatytułowana „95”, wpisująca się w obchody 500-lecia Reformacji. 


Nowa płyta N.O.C. z Piły

Na nowym krążku znalazło się 14 kompozycji, wśród nich takie utwory jak „Protest”, dotyczący wydarzeń z 1529, czy „95” nawiązujący do tez opublikowanych przez Marcina Lutra 31.10.1517r. Dwa kolejny utwory zostały oparte na fragmentach tekstów Dietricha Bonhoeffera. Zespół otrzymał także pozwolenie od Agaty Passent na wykorzystanie tekstu Agnieszki Osieckiej, do utworu „Nim wstanie dzień”.

 

Z nowym wokalistą Rafałem Tomczykiem i perkusistą Tomaszem Budzyńskim powstała pełna dynamiki, a zarazem refleksji dobrego „męskiego grania”.

 

Zespół N.O.C. powstał w marcu 2006 roku i działa w Pile. Nazwa zespołu jest skrótem od słów: "nie opuszczę cię". Gramy muzykę, której nie da się umieścić w jednym gatunku, a pod szeroko pojętym hasłem "rock" kryją się różnorodne klimaty odzwierciedlające muzyczne gusta poszczególnych członków zespołu. Zespół ma na koncie już trzy krążki "By Pomóc" , "Frajer" i „Potrzeba nadziei”. 
Regularnie koncertujemy w całej Polsce jak i poza granicami kraju. Zespół zdobył m. in. II miejsce na "Browar Rock Festiwal" w Pile oraz III miejsce na ogólnopolskim festiwalu KAIROS.

 

Zespół jest już rozpoznawalny nie tylko w Pile, ale i na mapie imprez Kościoła Ewangelickiego. Koncertował podczas Olimpiad Młodzieży Ewangelickiej, OZME, DZME różnych diecezji, podczas wieczornego koncertu Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Stał się też reprezentantem muzyki rockowej z naszego kraju i na arenie europejskiej; został m.in. zaproszony przez biskupa diecezjalnego Halle, Martina Herche, na obchody święta Gustav-Adolf-Werk w Niemczech czy Ewangelickich Dniach Kościoła, które odbywały się na Śląsku Cieszyńskim.

 

Misyjność to nie tylko gra w kościołach i na imprezach kościelnych, ale to wyjście poza. To nie tylko uwielbienie, ale także przekazywanie w tekstach pozytywnych wartości, zadawanie pytań pobudzających wiarę, mówienie o historii pewnych wydarzeń. Stąd zarówno na płycie „Frajer" jak i kolejnych płytach „Potrzeba nadziei" oraz „95”” zmieniły się teksty, a zespół oprócz kościelnych ścian, zaczął grać w pubach, na scenach „świeckich”, choćby na Woodstoku na scenie motocyklowej, WOŚP, czy podczas Akcji Polsatu „Podziel się posiłkiem”.

 

Płytę zespołu można nabyć w PEA w Pile, w cenie 25 zł.