english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowa strona www.wejsuny.eu

Zapraszamy na nową stronę www

06.01.2018

Powstała strona internetowa poświęcona ewangelickiemu kościołowi w Wejsunach.


Nowa strona www.wejsuny.eu

Strona ta ukazuje kościół w Wejsunach jako wyjątkowy zabytek. Chcemy dzięki niej promować kościół, znajdujące się w nim zabytki, wystawy oraz wydarzenia, jakie będą się odbywały w kościele. Stronę można znaleźć pod adresem: www.wejsuny.eu

 

Kościół ewangelicki w Wejsunach nie jest tylko i wyłącznie miejscem nabożeństw, ale stał się centralnym miejscem uroczystości ewangelików Powiatu Piskiego, miejscem spotkań międzykulturowych, miejscem tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. W kościele odbywają się koncerty promujące muzykę chrześcijańską różnych wyznań i tradycji.

 

Ewangelicki kościół w Wejsunach jest również wyjątkowym zabytkiem. Dzięki staraniom Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Piszu został wyremontowany i odrestaurowany. Nad pracami czuwała i je prowadziła konserwator zabytków Magdalena Schneider. Nowa strona internetowa będzie jeszcze uzupełniana, będzie można ją czytać w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, ale przede wszystkim zapraszamy do zwiedzania kościoła ewangelickiego w Wejsunach.  Autorem strony jest Karol Olchowy, zaś projekt został zrealizowany dzięki dotacji Powiatu Piskiego.