english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy portal Luteranie.pl

Idziemy z duchem czasu.

03.09.2012

Po kilku latach funkcjonowania Luteranie.pl, oficjalnego portalu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, przyszedł czas na zmiany. 


Nowy portal Luteranie.pl

Dlatego przygotowaliśmy nową odsłonę kościelnego portalu, który w założeniu ma być nie tylko centrum internetowego życia całej naszej Wspólnoty, ale także - a może przede wszystkim - wizytówką Kościoła, czyli przyjaznym i czytelnym źródłem informacji i inspiracją duchową.

 

Klucz nawigacyjny

 

Jak odnaleźć się na nowym portalu? Mamy nadzieję, że będzie to prostsze niż kiedyś. W górnej części strony głównej prezentowane będą cztery najważniejsze informacje. Z prawej strony jest z kolei miejsce na teksty biblijne, aktualne rozważania Słowa Bożego i nowość, czyli "Drogowskazy chrześcijanina". To przygotowane na każdy dzień roku krótkie refleksje na wybrane fragmenty Pisma Świętego.

 

Nieco niżej prezentować będziemy pozostałe informacje uszeregowane tematycznie. Są to wiadomości: z Polski, z zagranicy, parafialne, a także zapowiedzi i oficjalne doniesienia władz Kościoła.

 

W sekcji "Polecamy" umieściliśmy np. linki do nabożeństw transmitowanych w internecie, harmonogram ewangelickich nabożeństw w radio i telewizji czy informacje o miejscach, w których można odnaleźć duszpasterską pomoc. Sekcja inicjatyw polecanych jest zmienna, co oznacza, że co jakiś czas będą pojawiać się tam nowe propozycje. 

 

Jest też nowy porządek działów. "O naszym kościele" to kompendium wiedzy o Kościele, administracji, ważnych kościelnych dokumentach. Gorąco zachęcamy także do skorzystania z mapy, która ułatwia odnalezienie poszczególnych parafii i zdobycie podstawowych informacji. W dziale "W co wierzymy?" umieściliśmy podstawy nauki Kościoła o Bogu, człowieku i samym Kościele. Dział "Materiały" zawiera natomiast podstawowe dzieła teologiczne Reformacji, a także m.in. opracowania liturgiczne.

 

Wspólne dzieło

 

Oddajemy do użytku portal starannie przygotowany i wielokrotnie testowany. Być może zawiera on jeszcze jakieś błędy, a nie wszystko funkcjonuje tak jak powinno. Dlatego prosimy o komentarze, rady i sugestie, które pomogą nam pracować dalej nad udoskonalaniem tego "internetowego narzędzia" Kościoła. Wszystkie wiadomości prosimy przesyłać na adres luteranie@luteranie.pl.

 

Odwiedź nas na Facebooku!

 

Dodatkowo zapraszamy na naszą stronę na portalu Facebook. Dołącz do grona członków lub sympatyków Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, którzy każdego dnia otrzymują na tym portalu społecznościowym wersety "Z Biblią na co dzień" oraz najświeższe informacje z życia Kościoła. Wystarczy wejść TUTAJ i kliknąć "lubię to".