english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy proboszcz w Jeleniej Górze

Wyjątkowe nabożeństwo w cieplickim kościele

16.06.2013

W niedzielę, 2 czerwca 2013 roku odbyło się wprowadzenie ks. Sebastiana Kozieła w urząd proboszcza parafii w Jeleniej Górze Cieplicach.


Nowy proboszcz w Jeleniej Górze

Ks. Sebastian Kozieł służy w cieplickiej parafii od maja 2010 r. Dotychczas jako proboszcz administrator przeprowadził remont dachu kościoła, a także rozpoczął remont kościelnych okien. Najważniejsza jest jednak dla niego służba duszpasterska i głoszenie Słowa Bożego.

 

Wprowadzenia w urząd proboszcza dokonał ks. bp Ryszard Bogusz w obecności asystentów - ks. radcy Edwina Pecha z parafii w Karpaczu oraz ks. Marcina Pysza z Pisza. Skierowali oni do cieplickiego duchownego słowa wyjęte z Pisma Świętego, które mają go w dalszej służbie prowadzić. Liturgię wstępną prowadził ks. Michał Matuszek (wikariusz Ustroń Polana) wraz z księdzem Marcinem Pyszem.

 

Nie można pominąć wspaniałej oprawy muzycznej, która tego dnia była wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze przybył wspaniały chór ewangelicki mieszany z Ustronia Polany i Dobki, co więcej do kościoła zapraszała spacerowiczów uzdrowiskowego deptaka kilkuosobowa orkiestra dęta. Dla diasporalnej parafii to naprawdę wielkie przeżycie.

 

Po drugie- błogosławieństwo irlandzkie przy akompaniamencie Andrzeja Gniewka (skrzypce) oraz Marii Erdman (organy) zaśpiewała nasza parafianka, Urszula Gniewek. W końcu też nie można pominąć cieplickiej organistki Marii Erdman, która przygotowała utwory J. S. Bacha.

 

Kazanie zgodnie z tradycją wygłosił wprowadzany ks. Sebastian Kozieł, który mówił o tym że warto mieć marzenia i je realizować - nie tylko jako dzieci, ale też jako dorośli. Zwrócił uwagę na to, aby takie marzenia były związane z naszym życiem z Bogiem.

 

Po nabożeństwie wszyscy udaliśmy się do pobliskiego hotelu na wspólny obiad.

 

***

 

Ks. Sebastian Kozieł urodził się 17 marca 1978 r. Jako wikariusz służył w Warszowicach i Żorach od 2005 r., potem w Ostródzie od 2008 r.- jako proboszcz administrator. Od maja 2010 rozpoczął służbę jako proboszcz administrator w Jeleniej Górze Cieplicach. 24 lutego 2013 jednogłośnie wybrany proboszczem w Jeleniej Górze Cieplicach. W latach 2007- 2010 Duszpasterz Młodzieży Diecezji Mazurskiej, a od 2010 r. Duszpasterz Młodzieży w Diecezji Wrocławskiej.

 

Jest żonaty i ma syna.