english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy proboszcz w Lublinie

Ks. Grzegorz Brudny wybrany proboszczem

11.07.2015

W niedzielę 28 czerwca, Zgromadzenie Parafialne Parafii w Lublinie wybrało swojego proboszcza. Został nim ks. Grzegorz Brudny, dotychczasowy proboszcz - administrator.


Ks. Brudny był jedynym kandydatem w wyborach na proboszcza Parafii. Swoją służbę wśród społeczności parafialnej w Lublinie pełnił od czerwca 2013 roku. Będzie on trzecim wybranym proboszczem w Lublinie w okresie powojennym. Jego poprzednikami byli: ks. dr Roman Pracki, obecnie proboszcz w Krakowie oraz ks. dr Dariusz Chwastek, proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

 

Nowy proboszcz ewangelickiej parafii w Lublinie ma 36 lat. Pochodzi z parafii w Goleszowie na Śląsku Cieszyńskim. Po ukończeniu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie ordynowany na księdza w 2005 roku. Był wikariuszem parafii w Wieluniu, w Katowicach i w Cieszynie. Specjalizuje się w duszpasterstwie psychologiczno-pastoralnym.

 

Ks. Grzegorz Brudny jest żonaty, ma dwie córki.

 

W Kościele Ewangelickim proboszcza parafii wybierają wierni. Wprowadzenie ks. Grzegorza Brudnego na stanowisko proboszcza w Lublinie odbędzie się po zatwierdzeniu wyborów przez Konsystorz Kościoła.