english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy proboszcz w Skoczowie

Wprowadzenie ks. Alfreda Borskiego

18.11.2018

W niedzielę, 18 listopada 2018 r. odbyło się wprowadzenie ks. Alfreda Borskiego w urząd proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie. 


Nowy proboszcz w Skoczowie

Wprowadzenie odbyło się podczas uroczystego nabożeństwa w kościele ewangelickim w Skoczowie. Dokonał go zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago w asyście ks. Marka Londzina z Dzięgielowa i ks. Piotra Wowrego z Ustronia.

Podczas nabożeństwa bp Adrian Korczago wspomniał śp. ks. Adama Podżorskiego, poprzedniego proboszcza parafii w Skoczowie oraz przekazał na ręce wdowy, Heleny Podżorskiej, medal diecezji cieszyńskiej z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Kazanie w oparciu o tekst z Ewangelii Jana 13,34-35 wygłosił ks. Alfred Borski. W liturgii wstępnej wzięli udział skoczowscy wikariusze – ks. Marcin Ratka-Matejko oraz ks. Bogdan Wawrzeczko, a przemówienie spowiednie skierował do zebranych bp Waldemar Pytel.

Nowemu proboszczowi życzenia oraz gratulacje przekazali: burmistrz miasta Skoczów Mirosław Sitko, kurator parafii w Skoczowie Ryszard Macura, przedstawiciel parafii ewangelickiej w Szczytnie, gdzie ks. Alfred służył przez ostatnie 5 lat, proboszcz partnerskiej parafii z miejscowości Dudince na Słowacji Michal Tekely oraz dziekan dekanatu skoczowskiego ks. Ignacy Czader.

Podczas nabożeństwa wystąpiły: chór „Gloria” oraz zespół „Dla Niego”.

żródło: cieszynska.luteranie.pl
zdj. Jan Chwastek