english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy proboszcz w Toruniu

Ks. Michał Walukiewicz wprowadzony w urzędowanie

27.04.2015

Uroczystość wprowadzenia ks. Michała Walukiewicza w urząd proboszcza toruńskiej parafii ewangelickiej odbyła się w niedzielę, 25 kwietnia 2015, w kościele św. Szczepana w Toruniu.


Nowy proboszcz w Toruniu

Uroczyste nabożeństwo zgromadziło wiernych miejscowej parafii oraz licznie przybyłych parafian z Lipna, Rypina i Włocławka   - dotychczasowych miejsc służby ks. Walukiewicza.  


Obecni byli także duchowni z diecezji, goście ekumeniczni, przedstawiciele władz samorządowych, środowisk akademickich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Wyższej Szkoły Bankowej oraz Klubu Inteligencji Katolickiej.    

Wprowadzenia w urząd proboszcza parafii toruńskiej dokonał bp prof. Marcin Hintz w asyście ks. dra Adama Maliny oraz ks. Marka Loskota.

Ks. Michał Walukiewicz ma 42 lata. Pochodzi z parafii w Gdańsku - Sopocie. Został ordynowany na księdza w 1998 roku. Był wikariuszem w Zabrzu, Gliwicach i Katowicach-Szopienicach. Był także Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży Diecezji Katowickiej oraz Przewodniczącym Komisji Młodzieży przy Polskiej Radzie Ekumenicznej. To czwarty wybrany proboszcz parafii w Toruniu. Jego poprzednikami byli ks. Ryszard Trenkler, ks. Gustaw Burchart oraz ks. Jerzy Molin.

Ks. Walukiewicz jest żonaty. Ma syna i córkę.