english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy proboszcz w Żorach

Ks. Bartosz Cieślar wybrany proboszczem

21.06.2015

W niedzielę 21 czerwca, ewangelicy w Żorach na Górnym Śląsku wybrali nowego proboszcza. Został nim ks. Bartosz Cieślar dotychczasowy proboszcz - administrator parafii w Wołczynie.


Nowy proboszcz w Żorach

W niedzielę 21 czerwca, ewangelicy w Żorach na Górnym Śląsku wybrali nowego proboszcza. Został nim ks. Bartosz Cieślar  dotychczasowy proboszcz - administrator parafii w Wołczynie.

Zgromadzenie Parafialne, w pierwszej turze, wybrało ks. Bartosza Cieślara. Uzyskał on 143 głosy na 242 głosujących. W wyborach uczestniczyli trzej duchowni: ks. Bartosz Cieślar z Wołczyna, ks. Mateusz Łaciak z Płocka i ks. Henryk Reske z Orzesza.

Nowy proboszcz ewangelickiej parafii w Żorach ma 34 lata. Pochodzi z parafii w Ustroniu na Śląsku Cieszyńskim. Absolwent Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie, a obecnie jej wykładowca. Po ukończeniu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie ordynowany na księdza w 2008 roku. Był wikariuszem w Żorach, Katowicach i Wołczynie. Od 2010 roku zasiada w zarządzie Stowarzyszenia Księży i Katechetów.  Od 2013 roku jest proboszczem - administratorem parafii w Wołczynie na Opolszczyźnie.

Ks. Bartosz Cieślar jest żonaty, ma córkę i syna.

W Kościele Ewangelickim proboszcza parafii wybierają wierni. Wprowadzenie ks. Bartosza Cieślara na stanowisko proboszcza w Żorach odbędzie się po zatwierdzeniu wyborów przez Konsystorz Kościoła.

Nowy proboszcz zastąpi ks. Tadeusza Makulę, który odchodzi na emeryturę po niespełna 41 latach czynnej służby duchownego.   

Więcej: Strona parafialna