english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy Zwiastun Ewangelicki

18. numer luterańskiego dwutygodnika

21.09.2012

Ukazał się właśnie 18. tegoroczny numer Zwiastuna Ewangelickiego, dwutygodnika wydawnego przez Wydawnictwo Augustana z Bielska-Białej.

 

Na jego kartkach znajdziemy - jak zawsze dwa spotkania ze Słowem Bożym czyli rozważania Pisma Świętego. Tym razem są autorstwa ks. Stanisława Dordy i ks. Łukasza Gasia. W dziale Bóg i my spotkamy natomiast teksty - A najlepsi... to my? – ks. Leszka Czyża i dziesiątą cześć refleksji ks. prof. Manfreda Uglorza W świetle krzyża.


Nowy Zwiastun Ewangelicki

Dział felietonów otwiera ks. Paweł Hause tekstem "Kartkując Biblię" oraz ks. Marek Jerzy Uglorz z przemyśleniami pod intrugującym tytułem "Jesteśmy mnichami". 

 

Spotkamy na kartach tego numeru również kolejny fragment historycznego cyklu "500 lat Reformacji", tym razem pióra Łukasza Barańskiego pod tytułem "Spór o odpusty". 

 

Znajdziemy tu też znanych autorów - ks. Jana Badurę i Bogdana Zelera, dwa dłuższe teksty "zbliżeń" (Iwona Holeksa i Monika Cieślar), relacje z życia Kościoła i ekumenii. I jak zawsze kolejny numer Przyjaciela Dzieci.

 

Redakcyjną zapowiedź numeru możemy przeczytać już w internecie na stronach Zwiastuna Ewangelickiego. Tam też możemy zapoznać się z dwoma tekstami udostępnionymi już teraz przez radakcję w internecie - O jednomyślności i potrzebie kompromisu ks. Leszka Czyża oraz ks. Manfreda Uglorza "Wiara w moc krzyża a zauroczenie charyzmatami.

 

Wszystkie teksty znajdziemy w wersji drukowanej dwutygodnika, którą można nabyć w parafiach, księgarniach ewangelickich i w prenumeracie.

 

Zapraszamy do lektury.