english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy Zwiastun Ewangelicki

19. numer luterańskiego dwutygodnika

07.10.2012

Ukazał się właśnie 19. tegoroczny numer Zwiastuna Ewangelickiego, dwutygodnika wydawnego przez Wydawnictwo Augustana z Bielska-Białej.


Nowy Zwiastun Ewangelicki

Na jego kartkach znajdziemy - jak zawsze dwa spotkania ze Słowem Bożym czyli rozważania Pisma Świętego. Tym razem są autorstwa ks. Marcina Brzóski i ks. Grzegorza Brudnego. W dziale Bóg i my spotkamy natomiast teksty - Czy wierzący może wątpić – ks. Leszka Czyża i jedenastą cześć refleksji ks. prof. Manfreda Uglorza W świetle krzyża.

 
W "winnicy" ks. Marka J. Uglorza spotkamy krainę czystych butów, w zbliżeniach tekst ks. pawła Hause "Weselili się do niedzieli". 

 

Spotkamy na kartach tego numeru również kolejny fragment historycznego cyklu "500 lat Reformacji", tym razem pióra Łukasza Barańskiego i Jerzego Sojki pod tytułem "W Heidelbergu cz. I". 

 

Znajdziemy tu też znanych autorów - ks. Piotra Gasia, Henryka Dominika i Bogdana Zelera, relacje z życia Kościoła i ekumenii. I jak zawsze kolejny numer Przyjaciela Dzieci.

 

Redakcyjną zapowiedź numeru możemy przeczytać już w internecie na stronach Zwiastuna Ewangelickiego. Tam też możemy zapoznać się z dwoma tekstami udostępnionymi już teraz przez radakcję w internecie.

 

Wszystkie teksty znajdziemy w wersji drukowanej dwutygodnika, którą można nabyć w parafiach, księgarniach ewangelickich i w prenumeracie.

 

Zapraszamy do lektury.