english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O konfirmacji, wierze i życiu

Piszą autorzy nowego Zwiastuna Ewangelickiego

09.06.2015

Czas konfirmacji to  moment w roku kościelnym, w którym częściej niż zwykle przychodzą nam do głowy refleksje na temat naszej życiowej drogi i rozwoju naszej wiary. 


O konfirmacji, wierze i życiu

O domu Bożym, kościele i parafii, które na tych drogach dają nam poczucie bezpieczeństwa i do których możemy wracać jak do rodzinnego gniazda, pisze ks. Michał Walukiewicz w „Zwiastunie Ewangelickim” 11/2015. Natomiast o Słowach na całe życie, czyli o wersetach konfirmacyjnych, które przed laty znalazły się na ich świadectwach, piszą dawni konfirmanci, m.in. Karol Śliwka: Gdy patrzę na  ten werset teraz, po 13 latach, wiem, że mówi on o rzeczach fundamentalnych dla mnie, ewangelika. Wtedy jednak go nie rozumiałem.

 

W numerze  rozpoczyna się też coroczna prezentacja zdjęć z parafii, w których odbyły się już w tym roku konfirmacje.

 

O potrzebie hojności piszą w swych rozważaniach ks. Michał Makula i ks. Tymoteusz Bujok, a na grzech zaniedbania zwraca uwagę ks. Paweł Hause.

 

W rubryce 500 lat Reformacji Jerzy Sojka przybliża poglądy ks. Marcina Lutra na temat szatana i obecności zła w świecie, a jak to zło objawiało się w historii, przypomina ks. Tomasz Wola w artykule Walka o Kościół niezależny.

 

Ponadto obszerna relacja z Nocy Muzeów w ewangelickich parafiach w całym kraju oraz rozmowa ks. Jerzego Below z Henrykiem Dominikiem, jednym z trzech laureatów Nagrody im. ks. Leopolda Otto 2015.

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej oraz w formacie pdf. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2015 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2015.