english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O początkach, nie tylko szkolnych

Piszą autorzy nowego Zwiastuna Ewangelickiego

11.09.2016

Pierwszy powakacyjny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” 17/2016 wita czytelników rozważaniemBóg nie zawodzi, w którym ks. Ryszard Pieron stawia ważne pytanie: Co mogę robić, aby świat na nowo poznał Boga? Myśl tę kontynuuje diakon Renata Raszyk, nawiązując do biblijnej historii Lidii z Tiatyry. Podkreśla, że nowy początek bez Boga nie istnieje.


O początkach, nie tylko szkolnych

Zainteresowania młodych kwestiami religii nie można osiągnąć bez pozytywnych impulsów ze strony starszych – do szkolnych początków nawiązuje ks. Jan Badura. Również początki – w tym przypadku reformacyjnego odrodzenia na Śląsku Cieszyńskim – opisuje w cyklu 500 lat Reformacji Łukasz Barański.

 

Po raz kolejny bp Marian Niemiec analizuje nauczanie Franciszka – papieża, który „myśli po ewangelicku”. Z tematyki miłosierdzia przenosi się na subtelny grunt małżeństwa, które rozpatruje w kontekście dojrzałości i wierności.

 

Tak bardzo chciałam tam być, czyli złota konfirmacja w Kaliszu oczami Aldony Karskiej. Swoistym uzupełnieniem tej tematyki jest jeszcze jedna część zdjęć tegorocznych konfirmantów.

 

Przejmujący portret luteran na Ukrainie ukazuje ks. Pavlo Shvarts. Ani wojna, ani kryzys finansowy nie przerywają ich działalności: parafie remontują swoje budynki, dorośli przystępują do konfirmacji, a bezdomni nie chodzą głodni.

 

W rubryce Wydarzenia relacje z Tygodni Ewangelizacyjnych w Zelowie, Mrągowie oraz Karpaczu. Ponadto Letnia przygoda z Bogiem,czyli o atrakcjach dla dzieci zorganizowanych przez ewangelickie parafie i nie tylko.

 

Niedawne wydarzenia są tematem felietonów  ks. Jana Badury, ks. Marka Jerzego Uglorza oraz Henryka Dominika.

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej oraz w formacie pdf. CENA prenumeraty za pośrednictwem parafii  pozostaje BEZ ZMIAN. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2016 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2016.