english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O potrzebie modlitwy

Piszą autorzy Zwiastuna Ewangelickiego 4/2020

20.02.2020

Ukazał się kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego.


O potrzebie modlitwy

Czy w swoimi życiu potrafimy odróżniać to, co ważne od tego co nieistotne? – pyta  ks. Łukasz Ostruszka, rozważając Słowo Boże na łamach najnowszego „Zwiastuna Ewangelickiego” 4/2020

Do ważnych spraw należy wiara. Nawet gdyby była tak mała jak ziarnko gorczycy, o moc wiary możemy się modlić – o czym w kontekście dążenia do jedności chrześcijan pisze ks. Paweł Meler.Do modlitewnej wspólnoty, choćby w ramach dorocznego Światowego Dnia Modlitwy, zachęca Joanna Śliwka w artykule Modlić się, kochać i wybaczać.  Z kolei ks. Jan Badura wskazuje na przykładzie biblijnych  bohaterów i nowożytnych ludzi wiary, że potrzeba modlitwy jest wynikiem pokuty, czyli wewnętrznej przemiany.

 WRoku wolności chrześcijańskiej  bp Marian Niemiec  zastanawia się, czywięzienie może być wolnością i czy wolność może być więzieniem, natomiast  ks. Leszek Czyż pyta:Czym jest prawdziwa wolność? Kwestie wolności w różnych kontekstach, poczynając od wojennych ograniczeń po duchowe zniewolenie poruszają też Bronisław Sztuchlik i Henryk Dominik.

Zachęcamy do lektury i prenumeraty. Warunki otrzymywania pisma w 2020 roku na ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata.  Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można otrzymywać e-mailem – w formacie pdf.