english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O śmierci językiem nadziei i wiary

Nowy numer Zwiastuna Ewangelickiego

28.11.2019

O śmierci językiem nadziei i wiary

Tematyka związana z końcem roku kościelnego i przemijaniem dominuje w „Zwiastunie Ewangelickim” nr 22/2019. Do rozmawiania o śmierci językiem pełnym nadziei, wiary i radości zachęca ks. Łukasz Ostruszka. Powołując się na hasło mijającego rokuks. Sławomir Sikora  przypomina, żepodążanie za Jezusem jest zarazem poszukiwaniem pokoju. O przybliżającej się wieczności piszą także stali felietoniści Henryk Dominik i ks. Jan Badura.

Z kolei w artykule Droga przejścia ks. Karol Macura opisuje przesłanie zawarte w witrażach kaplicy cmentarnej  parafii w Bielsku (Bielsku-Białej).

W tekście Jak ratować zapomniane cmentarze dwutygodnik zachęca do przywracania tym miejscom należnej godności, przywołując dokonania osób i grup różnych wyznań w tym zakresie.

Ponadto bp Marian Niemiec zastanawia się, czym jest powołanie, a diakon Urszula Śliwka pisze o wróblach w kontekście Biblii i Roku troski o stworzenie.

W dniu 2 listopada, w 200. rocznicę urodzin ks. Leopolda Otto, założyciela „Zwiastuna Ewangelickiego”, zostały wręczone doroczne nagrody jego imienia. W numerze relacja z tej uroczystości, która miała miejsce podczas IV Śląskiego Forum Ewangelickiego w Cieszynie. 

Zachęcamy lektury i do prenumeraty – warunki otrzymywania pisma w 2020 roku na stronie 8 oraz na www.zwiastun.pl.  Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf.  Zapraszamy do lektury!