english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Obozowicze znów w Salmopolu

W drugi weekend maja, tam gdzie zawsze...

08.05.2016

To już kolejny raz obozowicze z lat 60-tych, którzy swoje wakacje spędzali w ośrodku w Salmopolu, spotkali sie razem w drugi weekend maja w parafii w Szczyrku.


Obozowicze znów w Salmopolu

Przyjechali z całej Polski, a nawet z dalsza, bo i z Monachium i Düsseldorfu. Było jak zwykle wiele radości i wspomnień. Wielu z nich przekroczyło już 70. rok życia, ale pokonali daleką drogę, by być razem, wspólnie modlić się i dziękowac Bogu za życie i czas spędzony w Szczyrku.

 

O swoich obozowiczach nie zapomnieli i duszpasterze, którzy prowadzili w latach 60-tych obozy w Szczyrku. W tym roku przyjechali ks. Alfred Bieta i ks. dr Henryk Czembor. Wielu z obozowiczów właśnie tutaj na obozach poznało swoje żony czy żony poznały swoich mężów, a teraz przyjechali razem, by spędzić czas blisko kolegów i przyjaciół, wokół Słowa Bożego i modlitwy.

 

W sobotę były torty i ciasta, bo wielu obchodziło swoje jubileusze. Było naturalnie "sto lat", a rozmowy trwały do późnych godzin nocnych. W niedzielę jak zawsze dziękczynne nabożeństwo ze zborem w Szczyrku, a w nim szczególne kazanie ks. Alfreda Biety i cudowne pieśni w wykonaniu parafianina Tadeusza Wantuloka z Wisły Głębiec. Wszystko to sprawiało, że czuliśmy się jak w przedsionku Królestwa Bożego.

 

Po niedzielnym obiedzie wszyscy ze łzami w oczach wsiadali z modlitwą do swoich samochodów i wracali do domów. Do zobaczenie za rok w Szczyrku na kolejnym spotkaniu w Roku Jubileuszowym z okazji 500 lat Reformacji. Oczywiście w drugi weekend maja...

 

ks. Jan Byrt