english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Obraz obaw i nadziei

Na drodze do wolności i jedności

07.02.2020

Ukazał się kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego.


Obraz obaw i nadziei

Najnowszy numer „Zwiastuna Ewangelickiego” 3/2020 sporo miejsca poświęca tematyce ekumenicznej.  Prowadząc dialog, Kościoły muszą wyrzucić za burtę zbędny balast (…) wszystko, co oddala od Jezusa – pisze bp Marian Niemiec. Z kolei w wybranych wypowiedziach duchownych różnych wyznań, m.in.: bpa Jana Cieślara, bpa Waldemara Pytla, bpa Krzysztofa Nitkiewicza (rzym.), ks. Semko Korozy (ref.), które ukazały się w ogólnopolskich i lokalnych mediach w okresie tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, można dostrzec przekrojowy obraz obaw i nadziei, które towarzyszą chrześcijanom w Polsce na drodze do tego, „aby byli jedno” ( J 17,21). Ponadto w rubryce Wydarzenia relacje z niektórych spotkań i nabożeństw styczniowego, ekumenicznego tygodnia.

Na marginesie ekumenicznych wydarzeń  refleksje o obecności ewangelików w przestrzeni publicznej snują także ks. Ryszard Pieron i Bronisław Sztuchlik.

W związku z  Rokiem wolności chrześcijańskiej ks. Adam Malina zachęca do przeczytania traktatu Marcina Lutra O wolności chrześcijanina i wyciągnięcia z niego praktycznych wniosków dla naszej codzienności.

W rubryce Bóg i my ks. Sławomir Sikora zastanawia się, do jakiego miasta – Betlejem, Nazaretu, Betanii czy Kafarnaum – jako ludzie jesteśmy podobni. Natomiast w rubryce Zbliżenia o niełatwym życiu chrześcijan w afrykańskim Burkina Faso pisze Włodzimierz Tasak.

Ponadto o pomysłach na pracę z młodzieżą i zakończonym zimowym Chrześcijańskim Obozie Technologicznym w Wiśle-Czarnem z Katarzyna Wesner-Macurą rozmawia Marek Cieślar.

Zachęcamy do lektury i prenumeraty. Warunki otrzymywania pisma w 2020 roku na ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata.  Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można otrzymywać e-mailem – w formacie pdf.