english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej

Bielsko-Biała, 27-29 września - zaproszenie

27.09.2013

W Bielsku-Białej, w dniach od 27 do 29 września odbędzie się 45. Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej (OZME).


Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej

Co roku młodzi luteranie z różnych stron naszego kraju spotykają się w jednej z parafii ewangelicko-augsburskich. Tym razem będzie to teren parafii w Bielsku (Bielski Syjon) przy Placu Księdza Marcina Lutra. 
 
– Co roku mamy uczestników z wszystkich diecezji, około pół tysiąca osób. Kilkunastoosobowe grupy z diecezji: mazurskiej, pomorsko-wielkopolskiej i wrocławskiej oraz kilkudziesięcioosobowej grupy z diecezji warszawskiej i katowickiej. Najliczniejszą część stanowi młodzież z diecezji cieszyńskiej – wyjaśnia Katarzyna Wesner-Macura, kierownik Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Centrum Misji i Ewangelizacji.
 
Zjazd zatytułowany w tym roku – Metamorfozy - rozpocznie się w piątek (27 września) o godz. 18.00. w auli Wyższej Szkoły Administracji. Po inauguracji młodzi będą mogli wziąć udział w koncertach muzycznych lub projekcjach filmowych. Sobotę poświęcono na seminaria dotyczące wielu ważnych dla młodych ludzi sfer życia, takich jak miłość, wolność, zarabianie pieniędzy.  W programie znalazły się także spotkania z ciekawymi ludźmi: Lidią Czyż (autorką powieści Mocniejsza niż śmierć), Januszem Rokickim (medalistą Igrzysk Paraolimpijskich) i ks. Jerzym Samcem (biskupem Kościoła Luterańskiego w Polsce). Tematem przewodnim sobotnich spotkań, seminariów, ale i całego zjazdu jest poszukiwanie przyczyn różnych zmian (wewnętrznych i zewnętrznych), których doświadczamy w życiu. Przesłaniem zjazdu jest przekonanie, że każdy człowiek może być reformatorem, wprowadzać zmiany w otaczającej go rzeczywistości, czerpiąc z doświadczenia tych, którzy byli przed nim, z myślą o tych, którzy przyjdą po nim.

W drugim dniu zjazdu odbędą się także warsztaty (artystyczne, ruchowe i techniczne). Zaplanowano także wycieczki, m. in. do Studia Filmów Rysunkowych, które rozsławiło miasto na cały świat dzięki takim filmom, jak Bolek i Lolek czy Reksio

Na zakończenie programu, w niedzielę, uczestnicy będą mogli wziąć udział w otwartym nabożeństwie z Wieczerzą Pańską.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY - INFORMATOR OZME 2013


Organizatorem 45. OZME  jest Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bielsku. W 2012 roku zjazd zorganizowano w Węgrowie.