english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej

Zaproszenie do Ostródy

24.08.2016

Zapraszamy na Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, który odbędzie się  w dniach 23-25 września 2016 r. w Ostródzie.


Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej

Uczestnicy zjazdu zostaną zakwaterowani w lokalnej szkole.
Opłata za udział w zjeździe (nocleg i posiłki) wynosi 100 zł (110 zł z niedzielnym obiadem)

Organizatorzy polecają zabrać:
 
Karimatę lub materac
Śpiwór
Wygodne ubranie i obuwie
Dobry humor
 
W Programie Zjazdu:
Koncerty
Targi możliwości
Spotkania z ciekawymi ludźmi (m.in. panią poseł, kapelanem więziennym, byłym więźniem, kapelanem wojskowym, koordynatorką wolontariatu, odpowiedzialnym małżeństwem)
Warsztaty rycerskie
Warsztaty z muzyki epokowej
Turniej piłki nożnej
Wspólne sprzątanie
 
Dojazd do Ostródy:
 
Travel bus clip art at clker com vector clip art
Informacje o organizowanych wyjazdach autokarowych
W sprawie grupowych przejazdów do Ostródy proszę kontaktować się z diecezjalnymi duszpasterzami młodzieżowymi Diecezji Cieszyńskiej (marcin.podzorski@luteranie.pl) i Katowickiej (tymoteusz.bujok@luteranie.pl)
 
 
 
ostroda
Od 1 września w związku z objazdem wszystkie pociągi jadące z południa Polski (Warszawa, Kraków, Katowice) na Mazury (do Olsztyna) przejażdżają przez Ostródę.
 
 
Do Ostródy można zatem dojechać z Warszawy i Krakowa każdym pociągiem jadącym do Olsztyna.
 
Z Katowic najłatwiej dojechać bezpośrednio pociągiem TLK Kormoran (z Katowic o 14.24). Do Ostródy dojeżdżamy na 20.12. Można też jechać wcześniej – z Katowic o 11.30 (pociąg do Lublina przez Warszawę) z przesiadką w Warszawie Centralnej (15.19), skąd wyjeżdżamy o 15.55 i jesteśmy o 18.16 w Ostródzie. 
 
Ostatnią szansą na dojazd do Ostródy jest pociąg z Katowic (EIP Pendolino) o 16.33. Po przesiadce w Warszawie do Ostródy dojeżdżamy po 22, W tym przypadku jest możliwość odbycia przejazdu pod opieką duszpasterza (kontakt: ks. Robert Augustyn - robert.augustyn@luteranie.pl)
 
Powrót na południe w niedzielę po południu jest możliwy z przesiadką (bezpośredni pociąg jedzie rano). Wyjechać trzeba z Ostródy o 13.51 (pociąg do Krakowa). Potem są dwie wersje – pierwsza droższa: przesiąść się w Iławie Głównej na EIP Pendolino jadące do Gliwic (w Katowicach o 19.15). Można też tym pierwszym pociągiem z Ostródy jechać aż do Warszawy Centralnej (16.24) i tam przesiąść się (16.30) na pociąg jadący do Bielska – w Katowicach jest o 20.17. 
 
 
Uwaga!
 
Zgłoszenia na OZME należy przesyłać do 16.09.2016 !!! na adres: odm@luteranie.pl 

Do pobrania:
Zgłoszenie indywidualne
Zgłoszenie zbiorcze