english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Olimpiada w Soczi, czapki i nabożeństwo w Szczyrku

Pomysł na ekumeniczną modlitwę w Beskidach

09.02.2014

Dnia 7 lutego rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Z tej okazji parafia w Szczyrku chce zaprosić do swego kościoła na niedzielę, 9 lutego na nabożeństwo ekumeniczne. - Chcemy się wspólnie modlić o pokój i miłość Bożą na świecie oraz o uczciwą, szlachetną rywalizację sportowców na olimpiadzie w Soczi - zaprasza ks. Jan Byrt.


Olimpiada w Soczi, czapki i nabożeństwo w Szczyrku

Z okazji igrzysk i nabożeństwa ekumenicznego ks. Jan Byrt postanowił zebrać charakterystyczne zimowe czapki, które mają polscy skoczkowie. Na nabożeństwie czapki te zostaną rozdane dzieciom, aby przypominały im cel organizacji nabożeństwa - modlitwę o pokój i wspaniałą rywalizację sportowców

 

- Pierwszą osobę, którą poprosiliśmy o czapki jest skoczek Piotr Żyła. Piotr już nam takie czapki dostarczył, początek został więc zrobiony. Poprosiliśmy też o czapki przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, działaczy sportowych i wielu różnych ludzi, którzy lubią zimowe sporty. Z burmistrzów odpowiedziała dzisiaj już pani wójt Istebnej, Danuta Rabin. Jej czapki już są do odbioru - mówi ks. Jan Byrt, pomysłodawca akcji.

  

Parafia w Szczyrku zachęca więc do ofiarowania zimowych czapek i zaprasza na nabożeństwo ekumeniczne z okazji rozpoczęcia olimipady w Soczi, które odbędzie się kościele ewangelickim w Szczyrku 9 lutego o godz 11.00.